PORTRETY SPOTKANE
PORTRETY SPOTKANE

PORTRETY SPOTKANE

Wystawa prac Joanny Nowickiej

Kiedy: 12 września - 18 października 2020
Gdzie: Galeria Engram, Katowice Miasto Ogrodów

Na wernisaż zapraszamy 11 września o godz. 18 do Galerii Engram.

Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godzinach od 11-19.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w naszych galeriach >>> 

 

Autorka o wystawie:

Niespiesznie, z otwartością, ciekawością ludzi, scenerii i sytuacji spotykam Portrety. Piękne twarze, interesujące osobowości, ciekawe miejsca. Różnorodność mnie pociąga i fascynuje, wywołuje skojarzenia, inspiruje.

Sięgam po średnioformatowy aparat analogowy, gdyż praca w ten sposób sprzyja skupieniu, przemyśleniu tego co chcę zrobić i po co, a powolny proces powstawania obrazu ułatwia nawiązywanie relacji z osobą portretowaną. Wreszcie estetyka tej fotografii jest mi bliższa – nie potrzebuję koloru, nie zależy mi na perfekcyjnej ostrości,
i dobrze, że czasem proces naświetlania lub wywoływania zaskoczy mnie nieoczekiwanymi efektami.

Lubię te fotografie na papierze, pięknym matowym kartoniku. A stale powiększającą się kolekcję przechowuję w specjalnym czarnym pudełku z przegródkami. Mimo, że cenię bardziej papier niż ekran, powstała również strona internetowa One People Story. Ale prezentuję na niej tylko jedną fotografię, wyświetlaną przez dwa tygodnie, później następuje zmiana.

Niniejsza wystawa to druga odsłona Portretów Spotkanych, pierwsza odbyła się
w marcu 2019 w Galerii Katowice ZPAF.

BIO

Joanna Nowicka fotografuje od prawie 20 lat, od 2006 zajmuje się fotografią zawodowo. Tworzy fotografie portretowe, fotografie architektury i wnętrz oraz ilustracje, współpracuje z firmami, instytucjami i przedstawicielami wolnych zawodów.

Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików, ma na koncie udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, uczestniczy w plenerach fotograficznych.

Prowadzi Studio Portretowe mieszczące się w centrum Katowic, w którym koncentruje swoje życie zawodowe oraz artystyczne.

 

www.joannanowicka.com

www.onepeoplestory.com

 

Powrót