Future Artist - zadanie twórcze
Future Artist - zadanie twórcze

Future Artist - zadanie twórcze

#7

 

Fotografia kwiatów Andrzeja

Natura – to nasz twórczy trop również na dzisiejsze spotkanie. Tym razem zajmiemy się przedstawieniami kwiatów w sztuce. To temat ulubiony przez wielu z Was. Trudno sobie wyobrazić malarstwo bez motywów kwiatowych. Przez setki lat praktyk malarskich symbolika kwiatów nurtowała wielu artystów. Interpretacji gatunków kwiatów jest wiele. Istnieje przekonanie, że pierwszym znaczącym kwiatowym obrazem był „Bukiet” Hansa Memlinga z XV wieku. Wielu artystów specjalizowało się w kompozycjach kwiatowych szczególnie w XVII w Holandii. Kto z Was nie zna namalowanych w XIX wieku słynnych „Słoneczników” Vincenta van Gogha ? Kwiaty są piękne również w fotografii. Dzisiaj pokazujemy Wam jako inspirację zdjęcie Andrzeja Olszanowskiego. Ten artysta udostępnił dla nas cykl fotografii roślin , które zobaczycie wkrótce podczas kolejnej wystawy na ŚCIANIE SZTUKI DZIECKA.

 

Zadanie dla Ciebie:

Dziś zajmiemy się tworzeniem i czarowaniem.

Nie drukuj karty! Ma być dla Ciebie tylko inspiracją (Zobacz ją tutaj). Popatrz na piękno roślin, na to jak wspaniale komponuje natura. Przyjrzyj się kształtom płatków, delikatności liści i kolorom w najdoskonalszych odcieniach. Zastanów się jaki kwiat, a może roślina jest Ci bliski? Zaczaruj siebie i namaluj JAKIM JESTEŚ KWIATEM LUB ROŚLINĄ ? Technika dowolna, może to być szkic rysunkowy, tłusta pastela, wycinanka, kolaż czy praca w grafice komputerowej. Wybór należy do Ciebie! Najważniejsze są tu czary Twojej wyobraźni!

Możesz podpisać swoje dzieło, ale użyj tylko imienia!

 

Zadanie dla dorosłych:

Odszukajcie ulubiony kwiat w atlasie lub w internecie. Pomóż przesłać zdjęcie pracy dziecka na adres do wysyłki: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu

 

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie

Foto. Andrzej Olszanowski

 

Powrót