Future Artist - zadanie twórcze
Future Artist - zadanie twórcze

Future Artist - zadanie twórcze

#5

Grafika Małgorzaty

Lubicie patrzyć w nocne niebo? Według powszechnie przyjętych teorii, potwierdzonych przez różne dane obserwacyjne, wiek Wszechświata wynosi w przybliżeniu 13,82 miliarda lat! To niewyobrażalnie dużo. Może dlatego, kiedy spoglądamy w gwiazdy, nabieramy dystansu do rzeczywistości. Wszystko, co do tej pory było ważne – staje się mniej istotne. Myśl, że jesteśmy fragmentem większej całości, daje nam poczucie harmonii i szczęścia. Zaczynamy zauważać, jak wszystko wokół odradza się i zmienia, a zarazem trwa. Zacznij obserwować z okna i balkonu nocne niebo! Zobacz jak się zmienia co wieczór.

Grafika, którą widzicie na pierwszej stronie, to projekt Małgorzaty Jabłońskiej. Ci z Was, którzy pracują z nami dłużej – znają już pewnie jej pracownię projektową. Praca Małgosi, przy pierwszym spojrzeniu, może wydać się niezrozumiała, ale przyjrzyjcie się dobrze. Artystka pokazała ludzi w formie prostych figur geometrycznych. Zobaczcie! Przecież to trzy postaci, które przytulając się do siebie, patrzą w niebo i łapią gwiazdy! To nasza inspiracja do nowego zadania.

Zadanie dla Ciebie:
Nie drukuj karty! Obejrzyj ją tylko na ekranie komputera (kliknij TUTAJ). Będzie dla Ciebie inspiracją.
Dziś, zainspirowani dziełem Małgorzaty, stworzymy kosmiczną grafikę komputerową. Nie jest nam do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt. Wystarczy zwykły PAINT (znajdziecie go w menu Windowsa „Akcesoria systemu”) lub dostępny online darmowy program iPiccy (https://ipiccy.com).
Jeśli nie macie dostępu do takiego sprzętu – to żadne zmartwienie. Wystarczy biała kartka papieru i mazak.
Teraz Ty stwórz swoje dzieło inspirowane niebem i kosmosem. Forma jest dowolna. To od Ciebie zależy, czy będzie to rodzina wyprawa w kosmiczną przestrzeń czy wizyta na nieznanej planecie.
Możesz podpisać swoje dzieło, ale użyj tylko imienia!

Zadanie dla dorosłych:
Udostępnij dziecku program graficzny na komputerze. Może rozpoczniecie pracę razem? Pomóż przesłać wykonaną grafikę na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu.
Powodzenia w projektowaniu graficznym!

 

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
Oprawa graficzna: Jacek Zygmunt / Skandha
facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Powrót