KatoHej Festiwal 2019
KatoHej Festiwal 2019

KatoHej Festiwal 2019

Gwiazda wieczoru: zespół Myszy & Ludzie


Kiedy? 8 listopada, godz. 18
Gdzie? sala koncertowa Miasta Ogrodów

Kolejna odsłona festiwalu dla miłośników gór, poezji śpiewanej, szant, folku i piosenki turystycznej.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie poetycko-folkowy band z Trójmiasta, kiedyś znany jako „Na Bani”, a obecnie pod zainspirowaną książką Johna Steinbecka nazwą „Myszy i Ludzie”. Zespół nie przyzwyczaja publiczności do stałego wizerunku. Zaczynali blisko 30 lat temu od piosenki turystycznej, dziś równie chętnie poruszają się w rejonach akustycznego rocka, jak i piosenki literackiej. Wydali dotąd trzy płyty (koncertową „Nad poziomem morza” oraz studyjne „Świat bez tła” i „20 lat z górą”) i po małych zawirowaniach finiszują z pracą na dwiema kolejnymi: autorską „Piano” oraz „Nohavica z Polska” - autorskimi interpretacjami piosenek czeskiego barda Nohavicy. 

Z „Myszy i Ludzie” czeka nas wieczór pełen niebanalnych rytmów. Zabrzmią zarówno kompozycje znane z „Na Bani”, jak i te nowe, o estetyce odmiennej od dawnej twórczości.

Zespół tworzą dziś: Mysza Michalska, Paulina Porszke, Czaro Rogalski, Szymon Neubauer i Tom Borkowski.

Jako support na scenie Miasta Ogrodów wystąpi gliwicka siedmioosobowa formacja „Wbrew Pozorom”.

Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie prezentacja schronisk górskich, sprzętu sportowego i pokazy GOPR w holu Miasta Ogrodów, a zakończy góralskie afterparty z kapelą Hajduk ze Szczyrku.

 

Bilety na koncert: 5 zł (ticketportal.pl)

Współorganizatorzy: Extreme Sound, Stowarzyszenie Ellgoth 

Powrót