Przesłanie
Przesłanie

Przesłanie

Wystawa Moniki Hartman w Galerii PUSTA

Wernisaż: 7 grudnia o godzinie 18.00.

Wystawa prezentowana do 3.02.2019.

 

"Przesłanie" - na świecie jest takie mnóstwo głosów, a żaden z nich nie jest bez znaczenia – jedne z nich są dla nas słyszalne, inne docierają do nas echem, obecność niektórych zaś tylko przeczuwamy. To głosy ludzi obok nas, dźwięki świata i hałas mediów, lecz również śpiew stworzenia i głosy, które słyszymy tylko wnętrzem swego „ja”. 


Wystawa dokumentuje osobistą percepcję współbrzmienia tych wszystkich głosów. Jest to zapis wizualny z kluczem – komentarzem jeszcze jednego głosu – biblijnego „wołania na pustyni”. 

 

Monika Hartman - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, filia Katowice. Dyplom główny w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Druku Wypukłego prof. Romana Staraka. Dyplom dodatkowy w Katedrze Kształcenia Ogólnoplastycznego w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały. Uprawia grafikę warsztatową (linoryt), rysunek i malarstwo. Ukończyła także studia na Wydziale Filologii Angielskiej – praca magisterska na temat podobieństw w percepcji rzeczywistości występujących u twórców z różnych dziedzin – sztuk pięknych i literatury. Jest tłumaczem, przysięgłym, konferencyjnym oraz literatury. Interesuje ją moment przenikania się pierwiastka materialnego z metafizycznym. W swojej twórczości zastanawia się nad granicą pomiędzy rzeczywistością materialną i duchową, zaznaczającą się w postrzeganym przez nas świecie i naszych własnych ciałach. Jej prace są transcendentnym „oknem na prawdziwy świat”, kryjący się za fasadą otoczenia, które zauważamy - by wyrażały wiarę w sensowność i nieprzypadkowość wszystkiego. 

 

Kurator wystawy: Katarzyna Łata

 

Galeria czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-19.00. Wstęp wolny.

Powrót