Art Postal
Art Postal

Art Postal

Wystawa w Galerii Engram

Jean-Marc Dublé, Michał Justycki: Art Postal

Gdzie: Galeria Engram
Wernisaż: 21 czerwca, godz. 18.00, wystawa potrwa do 7 pażdziernika 2018

 

Jean-Marc Dublé z Francji i Michał Justycki z Polski przez wiele miesięcy komunikowali się ze sobą za pomocą obrazu przesyłanego pocztą: rysunków, malunków i kolaży nanoszonych na koperty, stronę z czytanej właśnie powieści czy gazety. Płodne rysunki i koncepcje projektowe znajdują się na wielu stronach pamiętników artystycznych, zeszytów i almanachów Jeana-Marca Duble. Podchodzi do życia z dystansem, komentuje absurd tworząc wesołość i komedię z wydarzeń, historii, akcentuje proste pociągnięcia piórem i ołówkiem, komentuje idiotyzm i próżność życia.
W swoich rysunkach Jean-Marc demonstruje też surrealizm i silne kontemplacyjne obrazy, które są w całkowitej harmonii z perswazyjnością współczesnego designu. Michał Justycki jest absolwentem Instytutu Dekoracji Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, skąd pochodzi.
Po uzyskaniu dyplomu przyjechał do Polski. Niesłyszący artysta  - malarz, instruktor malarstwa RCK, prezes Polskiego Związku Głuchych - koło terenowe w  Raciborzu, członek Polskiego Związku Głuchych w Katowicach oraz Stowarzyszenia Artystów Niesłyszących "Leonardo da Vinci"
w Rzymie. Pomysłodawca i organizator malarskich wystaw osób niesłyszących, Śląskiego Pleneru Malarstwa Głuchych, Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego dla Osób Niesłyszących "Tworzę więc Jestem" w Raciborzu, konkursu fotografii dla niesłyszących oraz indywidualnych wystaw innych artystów.

Powrót