Potańcówka z Kapelą Fedaków

Cykl letnich potańcówek i warsztatów tańców śląskich

Kontynuujemy cykl letnich potańcówek i warsztatów tańców śląskich w Mieście Ogrodów! W środę 7 sierpnia zapraszamy na spotkanie z – można tak powiedzieć – gospodarzami projektu, czyli Kapelą Fedaków! Nie zabraknie też występu grupy warsztatowej, a także być może pojawią się gościnnie i inni muzykanci ;-) Przypominamy o warsztatach tańców śląskich i miejskich, które poprzedzą potańcówkę.

Na kolejną, ostatnią już potańcówkę poprzedzoną warsztatami rezerwujcie czas 28 sierpnia.

Co? Gdzie? Kiedy?
Środa, 7 sierpnia, Strefa Centralna (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2)
18:00 – 19:30 warsztaty tańców śląskich i miejskich z Igą Fedak
20:00-23:00 potańcówka z Kapelą Fedaków

Za ile?
15 zł – warsztaty >>> Link do biletów [otworzy się w nowym oknie]
20 zł – potańcówka >>> Link do biletów [otworzy się w nowym oknie]
Zniżka 50% z Katowicką Kartą Mieszkańca

Bilety do nabycia również  w kasie Miasta Ogrodów (czynna pon.–pt. 10:00–16:00)

UWAGA! Można uczestniczyć w samych warsztatach lub samej potańcówce. Wydarzenia te uzupełniają się, jednak każde z nich stanowi odrębną całość.

Dla kogo? Czego się spodziewać?
Warsztaty przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania tanecznego. Ubierzcie się w coś, co nie krępuje Waszych ruchów oraz w wygodne buty (raczej na twardej podeszwie). Zaopatrzcie się w wodę lub przygotujcie na jej zakup w barze. Nie trzeba przychodzić w parach!
Potańcówka jest otwarta dla wszystkich chętnych i z doświadczenia wiemy, że dobrze bawią się zarówno osoby, które „obracają się” na co dzień w tańcach tradycyjnych, jak i te, które przyszły zupełnie przez przypadek… Otwórzcie się na innych i tańczcie z nowo poznanymi osobami – wtedy najbardziej skorzystacie z potańcówki!
Podczas imprezy z muzyką na żywo będzie zarówno okazja, aby wykorzystać zdobyte na warsztatach umiejętności, jak i do tego, aby swobodnie potańczyć i poimprowizować. Iga Fedak poprowadzi także instruktaże kolejnych tańców tradycyjnych!

O artystach:

Kapela Fedaków – rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. Zespół popularyzuje także muzykę i tańce tradycyjne poprzez organizowanie i prowadzenie warsztatów, potańcówek i innych działań kreatywnych, w które każdorazowo angażują lokalne społeczności i uczestników swoich warsztatów. Zespół koncertuje i edukuje zarówno w swoim regionie, jak i w dalszych zakątkach – Krakowie, Warszawie, Pradze czy Budapeszcie.

Zespół wystąpi w składzie:

Iga Fedak – śpiew, baraban, prowadzenie tańców

Karolina Fedak – skrzypce