O CZYM KRACZĄ WRONY
dekoracja

O CZYM KRACZĄ WRONY

257. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Prawie pętelka panewnicka z Potępy do Krupskiego Młyna
 
15.06.2024 / kilkanastukilometrowa leśna kąpiel


Lasy sosnowe nad Małą Panwią, kopruchy, muchy oraz śródleśne polany. Dębowe aleje, groble, wyłaniające się łanie i lecące żurawie. Padalce, żmije, a i gniewosze. No i znów Paweł Graja jako Kierownik Zamieszania. No proszę...
 
Dojazd z Katowic:

A5 z przystanku Katowice Sokolska o 7.40 (19 minut na przesiadkę) lub M3 z przystanku Katowice Piotra Skargi o 8.25 (1 minuta na przesiadkę); przesiadka: Tarnowskie Góry Dworzec, A129 o godz. 9.22.

Zbiórka: godz. 10.05, przystanek ZTM Potępa

Osoby zmotoryzowane mogą rozważyć pozostawienie samochodu w centrum Potępy. Wrócą po niego autobusem z Krupskiego Młyna.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne wydarzenia cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Dostępność? Działanie w plenerze, po nierównym terenie. Nie zniechęcamy! Jeśli, przemieszczenie się nie stanowi dla Ciebie problemu, a chodzi potrzeby innego rodzaju, napisz do nas – spróbujemy ułatwić Ci udział w wydarzeniu: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu.

Szwendania okoliczne grają z Katowicami i Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Powrót