SĄSIEDZTWO
Grafika przedstawia zdjęcia katowickich modernistycznych budynków oraz graficzne przedstawienia wieżowca i domku jednorodzinnego

SĄSIEDZTWO

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Czym jest miejskie sąsiedztwo? Jakie tajemnice skrywają nasze dzielnice? Czy zwierzęta czują się w mieście szczęśliwe? W jaki sposób możemy wpłynąć na okolicę, w której żyjemy? Zapraszamy na dwa warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat, przybliżające sposoby projektowania przestrzeni miejskiej oraz budowania sąsiedzkich relacji z ludźmi i zwierzętami.

Kiedy: 15.06.2024, godz. 11.00
Gdzie:  sala 105

Miasto to przede wszystkim jego mieszkańcy, również nasi sąsiedzi, którzy mają swoje konkretne potrzeby i marzenia. Podczas warsztatów wcielimy się w dziennikarzy i dziennikarki, aby stworzyć gazetkę sąsiedzką, w której poruszymy ważne dla naszej dzielnicy sprawy. Spróbujemy zareagować na obraźliwe hasła, które spotykamy na murach i fasadach oraz zastanowimy się, w jaki sposób możemy wpłynąć na otaczającą nas przestrzeń. Warsztaty udowodnią, że miejski aktywizm może być świetną zabawą!

Czas trwania: 90-120 min

Prowadzenie: Małgorzata Cekiera

Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami (jeden dorosły opiekun na uczestniczące dziecko).

Udział bezpłatny

Na warsztaty obowiązują zapisy: rezerwacje[at]miasto-ogrodow.eu32 609 03 21/32

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Projekt jest częścią działań w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.