CHWYTAJ DZIEŃ
Daniel i Wiola Orynicz uśmiechają się do Ciebie ze sceny

CHWYTAJ DZIEŃ

Koncert finałowy XVII Metropolitalnego Święta Rodziny

2 czerwca zapraszamy na koncert finałowy XVII Metropolitalnego Święta Rodziny 2024. W koncercie pod hasłem CHWYTAJ DZIEŃ wystąpią Daniel Cebula Orynicz i Wioleta Malchar Orynicz.

UWAGA! Pula wejściówek na koncert została wyczerpana!

Kiedy: 2 czerwca, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów - sala koncertowa

Udział bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki (do nabycia wkrótce). Rezerwacje: 32 609 03 21/32, rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

Pełen program obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny [link otworzy się w nowym oknie]

Metropolitalne Święto Rodziny to niezwykle już popularny w naszym regionie cykl spotkań, festynów, koncertów, pikników i zabaw na wolnym powietrzu poświęconych idei rodziny. W tym roku podczas siedemnastej edycji Święta pragniemy spojrzeć na „Rodzinę jako fundament człowieczeństwa”.

Pomysł MŚR powstał w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu z okazji 750. rocznicy śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, wraz ze śp. senator Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś.

W finałowym koncercie Metropolitalnego Święta Rodziny będziemy mogli usłyszeć utwory Zbigniewa Wodeckiego wykonane przez Daniela Cebulę-Orynicza i Wiolę Malchar-Orynicz w towarzystwie znakomitego zespołu muzyków.

To niezwykła okazja do spojrzenia na międzypokoleniowy dialog artystów. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje Mistrza, takie jak „Zacznij od Bacha”, „Z tobą chcę oglądać świat”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Chałupy welcome to”, „Pszczółka Maja”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Izolda” i wiele innych. Będzie to niezapomniana podróż przez różne style muzyczne, od popu, jazzu, rocka po ballady, które wyróżniały się nie tylko pięknem kompozycji, ale także wspaniałymi tekstami wybitnych pisarzy, takich jak Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta czy Jacek Cygan.

W trakcie koncertu zostaną wyświetlone materiały multimedialne związane z życiem i twórczością Zbigniewa Wodeckiego, nadające wydarzeniu unikalny charakter.

Całość została przygotowana i wyreżyserowana przez Wiolę Malchar-Orynicz oraz Daniela Cebulę-Orynicza, pomysłodawców widowiska.