Podziel się dzielnicą

Spacery z mieszkańcami po Śródmieściu

Podziel się dzielnicą. Spacery z mieszkańcami

Kiedy: 26 maja 2024

Dzielnica Śródmieście

Start spaceru: godz. 11.00

Przewodniczka: Zofia Kusztal

Miejsce zbiórki: przy Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach (Rynek 13)

Zapraszamy na spacer po Śródmieściu Katowic. Wątkiem przewodnim tego spotkania będą rozważania o jednorodności i różnorodności.

Będziemy odkrywać te dwa aspekty miejskiego życia wędrując po uliczkach w ścisłym centrum Katowic.

Postaramy się odpowiedzieć na pytania o to, jak przeszłość wpływa na teraźniejszość i czy wracamy w myślach, ale też w architekturze, do utraconych przestrzeni.

Zastanowimy się też czy centrum Katowic jest miejscem utraconym czy właśnie może odzyskanym.

Opowiemy sobie o żydowskich i niemieckich mieszkańcach naszego miasta i ich niemej obecności w śródmieściu. Pokażemy miejsca, gdzie rodziły się miejskie legendy oraz takie gdzie kiedyś biło serce miasta, a które teraz zostały nieco zapomniane.

Chętnie też wsłuchamy się w Państwa opinie i liczymy, że podzielą się Państwo z nami swoimi historiami dotyczącymi centrum naszego miasta.

Udział bezpłatny

UWAGA! Brak wolnych miejsc!

Obowiązują zapisy: rezerwacje@miasto-ogrodow.eu

32 609 03 21/32 lub poprzez formularz online:

https://bit.ly/ZapisyNaSpacer [link otworzy się w nowym oknie]

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.