Powitanie wiosny z Orkiestrą Miliana
dekoracja

Powitanie wiosny z Orkiestrą Miliana

Wyjątkowy wieczór z bigbandową muzyką

Kiedy: 21 marca 2024, godz. 18.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala koncertowa

Pula wejściówek na koncert została wyczerpana

SOLIŚCI:

Magdalena Meisel
Henryk Piegsa
 

2024 rok to szczególny czas dla Orkiestry Miliana, która obchodzi jubileusz 50-lecia swojej działalności.
Na przestrzeni półwiecza orkiestra współpracowała z ponad 250 kompozytorami, prawie 200 autorami tekstów i 180 wokalistami. Towarzyszyła najważniejszym wydarzeniom muzycznym, od Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, przez festiwale w Zielonej Górze (1979-1989), po Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. We współpracy z nią swoje artystyczne ścieżki kariery rozpoczynali m.in. Felicjan Andrzejczak, Ewa Uryga i Mietek Szcześniak. Na scenie gościnnie pojawiali się artyści o międzynarodowej renomie, jak Czesław Niemen czy Ałła Pugaczowa. Portfolio zespołu obejmuje tysiące minut nagrane w studiu i niezliczone występy na scenach całego świata.

Od swingu po soul, jazz-rocka i bluesa, zespół zabierze nas w podróż przez różnorodne gatunki muzyczne, odkrywając to, co najlepsze z własnego repertuaru.

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór muzyczny, który będzie hołdem dla Jerzego Miliana – geniusza wibrafonu, jazzowego wirtuoza i założyciela Orkiestry Miliana. Twórcy, którego aranżacje kształtowały polską scenę muzyczną na przestrzeni lat. Razem powitajmy wiosnę bigbandowym brzmieniem!

Powrót