Kontemplacja absolutu. Wojciech Fangor

Kiedy: 27 stycznia 2024, godz. 10.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów — Pokój Sztuki Dziecka

Idea, zapisy, prowadzenie: Ewa Kokot

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu

*Uwaga! Spotkanie tylko dla dzieci (6-10 lat) zgłaszanych indywidualnie.

Motywem przewodnim warsztatów pod hasłem KONTEMPLACJA ABSOLUTU jest twórczość Wojciecha Fangora.

Twórczość Fangora jest znana z intensywnego i zdecydowanego wykorzystania koloru; eksplorował również percepcję przestrzeni. Dzięki temu nie tylko przyczynił się do definiowania nowych środków wyrazu w dziedzinie malarstwa abstrakcyjnego, ale także do znacznie szerszej refleksji nad odbiorem i kontemplacją. Uczestnicy, zainspirowani obrazami Fangora, będą tworzyć prace malarskie w formie abstrakcji wykonanych farbami na ogromnych formatach.

Począwszy od subtelnych, a jednak wszechobecnych fal kolorów, po oszałamiające, żywe połączenia tonacji, Fangor badał, jak kolor i przestrzeń mogą współdziałać, aby wywoływać określone wrażenia i emocje. Jego prace wykraczają poza płótno i w wyraźny sposób wpływają na przestrzenie, w których są wystawiane. Wszystko to sprawia, że jego praktyka artystyczna wciąż stanowi niewyczerpalne źródło inspiracji.

Prace przygotowane przez uczestników podczas warsztatów staną się elementem wystawy w galerii Ściana Sztuki Dziecka na parterze instytucji Katowice Miasto Ogrodów. Galeria jest ogólnodostępna.

Fot. Anastazja Hadyna