Z KLIMENTA NA SIĄGARNIĘ
rysunek pawła graji - rybka w otoczeniu wirusów. Dymki: Jakiś niewyraźny dziś jestem. Weź szwendanioscorbin...

Z KLIMENTA NA SIĄGARNIĘ

245. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 9 grudnia 2023 / trasa całodzienna

Zbiórka: godz. 11.53, przystanek ZTM Lędziny Droga do Górek

Dojazd z Katowic: godz. 11.05, M22 z przystanku ZTM Katowice Sądowa

Kierownictwo zamieszania i rozdawnictwo szwendanioscorbinu*: Paweł Graja
*Podmiot odpowiedzialny: Baron Icsak von Siegmundsein

Zimowy klasyk wraca po kilku latach.

Rozpoczniemy od krótkiego spaceru po centrum Lędzin, następnie o 12.45 zwiedzimy jeden z najstarszych górnośląskich kościołów pod wezwaniem św. Klemensa papieża i męczennika. 

Przejdziemy przez Zamoście, po drodze poszukując pozostałości po pszczyńskich czasach.

Poprzez Lasy Murckowskie dotrzemy do średniowiecznych pierwocin Murcków - na Siągarnię, gdzie przy ognisku szwendanie będzie miało swój finał. 

Do domów wracać będziemy z przystanku Murcki Leśników.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Dostępność? Działanie w plenerze, trasa miejsko-leśna po nierównym terenie i również po zmroku. Nie zniechęcamy! Jeśli, przemieszczenie się nie stanowi dla Ciebie problemu, a chodzi o trudności innego rodzaju, napisz do nas - spróbujemy ułatwić Ci udział w wydarzeniu: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

 

Powrót