LA BOHÈME
giacomo puccini
la boheme

LA BOHÈME

Pokaz we współpracy z Akademią Muzyczną w Katowicach oraz Stowarzyszeniem Muzyka Piękna.

W ramach kolejnej współpracy z katowicką Akademią Muzyczną w sali koncertowej Miasta Ogrodów 6 i 7 grudnia zagości operowe arcydzieło Giacoma Pucciniego „La Bohème” (Cyganeria).

Ponadczasowa opowieść z życia paryskiej bohemy artystycznej doczekała się licznych adaptacji filmowych, od epoki kina niemego aż po początek XXI wieku; w jednej z nich, z 1937 roku, w role Rodolfa i Mimi wcieliło się śpiewacze małżeństwo – Jan Kiepura i Marta Eggerth. Opera wywarła wpływ na liczne produkty popkultury: musicale jak „Rent” czy „Moulin Rouge”, motywy obecne w serialach „Simpsonowie” czy „Buffy: Postrach wampirów”.

Na scenie Miasta Ogrodów znaną fabułę ożywią studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego, wyłonieni w castingu i pracujący pod kierownictwem prof. Ewy Biegas. Solistom i chórom partnerować będzie doskonale już znana miejscowej publiczności, pochodząca z Charkowa i rezydująca w naszej siedzibie od roku Orkiestra Symfoniczna NUSO pod batutą Jurka Dybała.

Artyści będą śpiewać w języku oryginału – po włosku, natomiast wyświetlane na ekranie polskie tłumaczenie libretta pozwoli na bieżąco zorientować się w przebiegu akcji.

Pełna informacja o wydarzeniu [link otworzy się w tym samym oknie]

Powrót