Spektakl w powietrzu
Antonina Trojanowska

Spektakl w powietrzu

na zamknięcie Urodzin Miasta Kocham Katowice 2023

Kiedy: 16 września (sobota), godz. 16.00

Gdzie: plac przed Teatrem Śląskim w Katowicach

Wstęp wolny

Widowiskowe uzupełnienie Urodzin Miasta w sobotę na katowickim Rynku. Uliczny spektakl „Zgubowisko” Fundacji Sztukmistrze z Lublina uzupełni pokaz akrobacji Antoniny Trojanowskiej 
Artyści z Lublina, miasta słynącego ze swoich znakomitych cyrkowców i aktorów ulicznych, odwiedzą Katowice nie po raz pierwszy. Wcześniej byli częstymi gośćmi odbywającej się przez kilka lat Inwazji Sztukmistrzów. 

Teraz, na zamknięcie rozpoczętych w zeszłym tygodniu Urodzin Miasta „Kocham Katowice”, przyjadą ze spektaklem „Zgubowisko”.  Poprzez żonglerkę, taniec w powietrzu i akrobatykę kwartet artystów przenosi widzów do fantastycznego świata, w którym wszystko jest możliwe, znosząc tym samym granice wyobraźni. 

Do udziału w spektaklu lubelscy artyści zaprosili młodą i utalentowaną artystkę ze Śląska, Antoninę Trojanowską. Tosia jest Mistrzynią Polski w kategorii szarfa oraz koło. Ma także tytuł Mistrzyni Świata 2019: szarfa solo i duet. Występowała m.in. na tegorocznej Baloniadzie na Zamku Ogrodzieniec, Gali MMA w Zawierciu i Gali Sportu Prezydenta Miasta Katowice. Teraz planuje wystąpić w programie „Mam Talent”, do czego potrzebuje jak najszerszego poparcia. 


 

Powrót