SKOK W ANTROPOCEN
dekoracja

SKOK W ANTROPOCEN

231. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 13.05.2023 / trasa całodzienna

Gdzie: z Pyskowic do Mikulczyc przez Czechowice, Przezchlebie i Czekanów

Zbiórka: godz. 10.10, Plac Wyszyńskiego w Pyskowicach

Dojazd z Katowic: godz. 8.42, przystanek ZTM Katowice Mickiewicza, M1 (przesiadka w Gliwicach: godz. 9.39, przystanek ZTM Gliwice Dworzec, M105)

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Dostępność: działanie w plenerze, po nierównym terenie, poza głównymi drogami, poza szlakiem. 

Tym razem wskoczymy prosto w antropocen okolic gliwicko-zbrosławicko-zabrzańskich. Glinianki i piaskownie, które są, albo już nich nie ma, stając się czasami czymś całkiem innym, poligony wojskowe, plejstoceńska megafauna, pogawędki owiec z sarnami a także wczesnośredniowieczna przesieka oraz kilka Nepomuków, to tylko kilka z aspektów, jakie dopaść mają nas okazję w trakcie najbliższego szwendania...

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

 

Powrót