Paulina Pikiewicz
dekoracja

Paulina Pikiewicz

Finał #20 Mikrorezydencji BDK

Dodatkowe pokazy:

Kiedy: 5 i 6 maja oraz 12 i 13 maja 2023, godz. 18.00-20.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Studio BDK [Biuro Dźwięku Katowice] – 2 piętro, wejście przez Galerię 5

Wstęp wolny

 

 

W wiosennej atmosferze powrotu do życia zapraszamy na wydarzenie podsumowania 20. Mikrorezydencji BDK, w ramach której gościć będziemy Paulinę Pikiewicz – radiową „multiinstrumentalistkę”, reportażystkę, autorkę słuchowisk i publicystkę.

Paulina od początku kwietnia, w siedzibie BDK pracować będzie nad scenografią, aranżacją i udźwiękowieniem do autorskiej gry pt. „Bagnisko 4: Trzęsawiska władzy”. 

Jak pisze autorka:

Bagnisko 4: Trzęsawiska władzy jest odnowioną wersją starego hitu Bagnisko 3: Dziki bór. Recenzenci okrzyknęli serię Bagnisko jako przełom w zakresie rozwoju gier z gatunku BIO-RTS. Podobnie jak w poprzednich częściach, akcja Bagnisko 4: Trzęsawiska władzy skupia się na rozwoju 4 ras: cisi Młakanie, krzykliwe Płotusy, omamłane Cibrowotnis i charczący przedstawiciele Gruntinezji walczą o dominację Wyspy Sucha Skała, by przejąć władzę nad produkcją Amoniaku.
NOWOŚĆ! 4 edycja gry wprowadza tryb kożucha roślinnego, co wpływa m.in. na stabilizację portów Amoniaku. Nowatorska mechanika symulacji bagna czyni rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną.

Paulina Pikiewicz – radiowa multiinstrumentalistka, reportażystka, autorka słuchowisk, podcasterka, lektorka, publicystka. Absolwentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim i organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na Krakowskiej Akademii.

Współzałożycielka i główna menadżerka internetowego Radia Klang.

Jest absolwentką pierwszego w Polsce kursu reżyserii radiowej organizowanego przez Teatr Polskiego Radia i Szkołę Wajdy w ramach, którego stworzyła słuchowisko dyplomowe na podstawie dramatu T. Różewicza – „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”, nominacja na festiwalu „Dwa Teatry 2021”.

W Radiu Klang prowadzi także cykl audycji kulturalnych – „Złoty Karczoch” oraz dokumentalnych, „Zawód: reporter”, a wspólnie z Weronika Stencel kontynuuje eksperymentalne audycje „PĘPĘPĘ”, które wcześniej emitowane były w Radiu Ujot.fm i Radiu Kapitał.

Od 2021 roku publikuje również dla magazynu „Glissando”, na łamach którego debiutowała tekstem – „Radiophrenia. Czy potrzebujemy manifestu współczesnej sztuki dźwiękowej?”

Jest również autorką wystawy, pt. „Jeszcze będzie gorzej. Ale damy radę. LOL.” w Galerii Minus 1.artspace w Katowicach. W ramach wystawy powstało słuchowisko, pt. „Moja Babcia Mówi Mi Ze Będzie Gorzej”.

W latach 2018-2021 Reporter Polskiego Radia Katowice, gdzie zajmowała się publicystyką kulturalną, realizowała również reportaże, a w 2019/2020 była wydawcą i prowadzącą audycji młodzieżowej – „Czas na nas”.

W latach 2018-2021, tworzyła audycje kulturalne dla Programu 2 Polskiego Radia oraz Radiowego Centrum Kultury Ludowej. 

Więcej o projekcie Mikrorezydencji artystycznych Biura Dźwięku Katowice. [link otworzy się w nowym oknie]

Powrót