śob z lotu ptaka

WSPÓLNOTA W PRZESTRZENI NATURY

Akcja wspólnotowa projektu Future Artist – wspólnota sztuki

Kiedy: 5 listopada 2023, godz. 11.00

Gdzie: Śląski Ogród Botaniczny (Budynek główny, ul. Sosnowa 5, Mikołów)

Prowadzenie: Agnieszka Chrzanowska-Małys i Ewa Kokot

Wsparcie organizacyjne: Agnieszka Szyszka – Kierownik Pracowni Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy: Ewa Kokot, ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu, tel. 609 687 401.

Śląski Ogród Botaniczny to miejsce wciąż nieodkryte. To prawdziwa perła Śląska stworzona z marzeń wspólnoty stowarzyszeń kochających naturę. To miejsce poza czasem i przestrzenią pełne barwnych roślin, intensywnych kolorów oraz tematycznych ogrodów.

Wędrując w grupie ścieżkami pełnymi tajemniczych zakamarków, można poczuć relaks, wspólne odczuwania piękna krajobrazu.

Nasza wyprawa będzie wspólną dla grup chętnych do udziału i zaangażowanych w projekt, stanie się możnością odkrywania siebie poprzez pracę twórczą w plenerze.

Przecież praca plenerowa pierwszych Impresjonistów dała impuls do działalności kolektywów artystycznych na świecie!

Każdy uczestnik znajdzie najpiękniejsze inspirujące tylko jego miejsce i pokaże je w wybranej formie pracy malarskiej pełnej światła lub w formie fotografii będącej zapisem niezwykłości.

Inspirowani praktykami Zofii Rydet, które łączyły fotografię i malarstwo z doklejaniem żywych roślin.

Całość zakończy pokaz dzieł pośród roślin. Będzie to element zaskoczenia dla gości parku.

Powstanie wystawa i rodzaj artystycznego happeningu będącego nośnikiem pamięci o obecności naszej wspólnoty w przestrzeni natury.

mkidn Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury