dekoracja

FLORA & FAUNA BYTOMKI

234. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 24 czerwca 2023, trasa całodzienna

Gdzie: Ruda Śląska, Zabrze

Dojazd z Katowic (1 przesiadka): godz. 9.11 – M24 z przystanku ZTM Katowice Mickiewicza. Przesiadka: godz. 9.36 – wysiadamy na przystanku ZTM Chebzie Dworcowa, przechodzimy 367 m, godz. 9.44 – T9 z przystanku ZTM Chebzie Pętla

Zbiórka: godz. 10.00, przystanek ZTM Szombierki Młyn [nż]

Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Tematem tej edycji szwendania będzie płynąca i pachnąca, a może pachnąca i płynąca pograniczem Rudy Śląskiej, Bytomia i Zabrza rzeka Bytomka. Z jej nurtem podążając, zobaczymy między innymi zabytkowy szyb Jurand kopalni Karol, kilka miejskich parków, cmentarz ewangelicki. Postaramy się odnaleźć ruiny spichlerza wybudowanego na ruinach zamku, a także pozostałości pogranicznej infrastruktury rodem z dwudziestolecia międzywojennego. Zapewne kilka razy pomylimy drogę, ale trasę zakończymy w centrum Zabrza.

Dostępność: działanie w plenerze, po nierównym, miejscami wodnistym terenie, wpław. Poza głównymi drogami, poza szlakiem.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia.

Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.