zdjęcie z zajęć z wykorzystaniem gumowych taśm

Tera ino Tera

Warsztaty programu Przestrzenie Sztuki Taniec Katowice

Kiedy: wtorki, godz. 19.30, czwartki, 18.30 (ostatnie spotkanie: 22.12.2022)

Uwaga! W dniu 15.12.2022 zajęcia odwołane

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala baletowa 

Czas trwania: 90 min.

Udział bezpłatny

„Tera Ino Tera” powstało z inicjatywy trzech przyjaciół, którzy za cel obrali sobie uświadamianie ludziom sensu i wagi kultury ciała, tj praktyki ruchowej będącej niezbędnym elementem zdrowego życia człowieka. W ramach „Tera Ino Tera” jego członkowie działają na rzecz społeczeństwa, ponieważ dostrzegają zarówno pozytywne skutki regularnej praktyki ruchowej, jak i ryzyko jakie niesie za sobą zaniechanie dbałości o aktywność fizyczna. Każdy z członków „Tera Ino Tera” na co dzień praktykuje oraz poszerza wiedzę z zakresu motoryki ciała i praktyk medytacyjnych w oparciu o nowe oraz od dawna sprawdzone metody pracy. 

Jesteśmy zaangażowani w przekazywanie wiedzy osobom ćwiczącym tak, aby stała się ona dobrą podporą w ich codzienności. Chcemy przywrócić świadomość na temat terapeutycznej, rehabilitacyjnej i integracyjnej wartości pielęgnowania dobrej kondycji ciała. „Tera Ino Tera” przeprowadza cykl spotkań w miejskich przestrzeniach zielonych Katowic i okolic w celu pogłębienia świadomości mieszkańców miasta na temat korzystnego wpływu kontaktu z naturą i ruchu w warunkach naturalnych na zdrowie.


FB @terainoterapl


Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 


Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.