ilustracyjna

Jesienna odsłona Ars Independent 2022

Kiedy: 24 września, godz. 20.00

Zbiórka: hol Dworca PKP w Katowicach od strony pl. Andrzeja

Czas trwania: 90 min. (niezależnie od pogody)

Dostępność: filmy pokazane zostaną z napisami dla Głuchych i niedosłyszących.

Udział bezpłatny

Zapisz w kalendarzu - TUTAJ

Hamburg i Katowice, dwie nadmorskie, portowe metropolie tak do siebie podobne, że czasem mylone na arenie międzynarodowej w końcu zaczynają współpracę. Katowice zapraszają na spacer po Hamburgu, a Hamburg zaprasza na spacer po Katowicach w ramach projektu „A Wall is a Screen”. Każda ściana przecież jest ekranem. Jeżeli film jest snem to ściana przestrzenią wyobraźni, czy coś innego mniej patetycznego. Kuratorki i kuratorzy z Niemiec zaproponują nam nowe spojrzenie na nasze miasto w ramach wycieczki połączonej z projekcjami filmów krótkometrażowych wyświetlanych na ścianach budynków, fasadach, witrynach. Ambicja – pokazać miasto w nowym świetle. (Przemek Sołtysik)

A Wall is a Screen to pokazy filmów krótkometrażowych podczas miejskiego spaceru.

Dołącz do nas podczas tego bezpłatnego wydarzenia i poznaj Katowice w nowy i wyjątkowy sposób!

Filmowy spacer A Wall is a Screen rzuca nowe światło na miejski krajobraz. Podczas serii kilku pokazów widzowie zatrzymują się w różnych miejscach, w których wybrane filmy krótkometrażowe wchodzą w interakcję z otaczającą architekturą. W kontekście tegorocznej wymiany kulturalnej między Katowicami a Hamburgiem grupa artystów z Hamburga zaprezentuje swoje unikalne połączenie plenerowego pop-upu z interwencją wizualną. Pokazując zupełnie nowe, znane i nagradzane filmy krótkometrażowe z Niemiec, dodają nowe warstwy zarówno percepcji filmu, jak i przestrzeni Katowic.

Wydarzenie to odbywa się w ramach jubileuszu 50-lecia Deutsch-Polnische Gesellschaft Hamburg, które od 1972 roku buduje mosty między Niemcami a Polską.