Krzysztof Zalewski i przyjaciele

Koncert z okazji Urodzin Miasta i 50 lat Spodka

Kiedy: 11 września 2021, od godz. 17
Gdzie: Strefa Kultury w Katowicach

Wstęp wolny!

Wokalista i multiinstrumentalista Krzysztof Zalewski poprowadzi swoich muzycznych przyjaciół na plenerowym koncercie w Strefie Kultury z okazji Urodzin Miasta „Kocham Katowice” i 50-lecia "Spodka".

Artyści sięgną po repertuar gwiazd, które przez ostatnie 50 lat wystąpiły w słynnej hali.

Wśród zaproszonych gości będą:

*Brodka

*Grubson

*Artur Rojek

*Zbigniew Hołdys

*i wielu innych

Przed głównym koncertem wystąpi Smolik//Kev Fox

Więcej o wydarzeniu:

Po Organku (2018) i Abradabie (2019) przyszła kolej na Krzysztofa Zalewskiego w roli dyrektora artystycznego głównego koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice”. Wraz z zaproszonymi przez siebie artystami przygotują specjalny program, w tym roku dedykowany przede wszystkim 50-leciu „Spodka”.

Kariera Krzysztofa Zalewskiego rozpędziła się na dobre w 2016 roku, gdy wydał debiutancką solową płytę „Złoto”, choć na polskiej scenie muzycznej działa od roku 2002. Umiejętnie balansuje między muzyką popularną a alternatywną, nie zatracając swoich rockowych korzeni. Wykonując
z dużym sukcesem utwory Czesława Niemena w projekcie „Zalewski śpiewa Niemena”, udowodnił, że dobrze czuje się też w cudzym repertuarze.

To doświadczenie z pewnością wykorzysta w Katowicach, dla których wraz z przyjaciółmi przygotują własne interpretacje utworów gwiazd, które przez lata gościł „Spodek”. Będzie z czego wybierać, bo przez pół wieku grała tam Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu, wielu innych. Fani Krzysztofa Zalewskiego też powinni być usatysfakcjonowani, bo artysta na pewno wykona niejeden swój utwór.

Koncert poprowadzi red. Jan Chojnacki.

Wszystkie wydarzenia odbędą się zgodnie z obowiązującymi we wrześniu obostrzeniami pandemicznymi.


Przygotowaliśmy dwie możliwości uczestniczenia w koncercie plenerowym.

Jeśli czujecie, że musicie być tak blisko Krzysztofa Zalewskiego, jak to tylko możliwe, to przestrzeń UFO pod samą sceną jest dla Was!

Żeby tam wejść, musicie zaopatrzyć się jednak w wejściówkę. Mamy ich dla Was 2 000. Zgodnie z przepisami: 250 dla tych, którzy nie chcą deklarować czy są zaszczepieni (wejściówki „białe)
i resztę dla tych, którzy mogą się pochwalić zaświadczeniem o szczepieniu (wejściówki „zielone”).

Odbierzecie je w dwóch miejscach: siedzibie Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2) i Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 6). Pod dwie na osobę – żeby starczyło dla wszystkich.

Wejściówki „białe” dostępne będą tylko w KMO! 

Najbliższe daty dystrybucji wejściówek to czwartek 9 września i piątek 10 września od godz. 16.30 (w piątek w KMO od godz. 17.30 - dla tych, którzy pracują dłużej). Ostatnią pulę rozdamy pw dniu koncertu na naszym stoisku promocyjnym od godz. 17.00.

A jeśli wolicie wpaść na napoje chłodzące i coś do jedzenia, przy okazji słuchając muzyki,
to orbitujecie w strefie Kosmos – bez wejściówek! Gwarantujemy równie dobre doznania.

Odbierając wejściówkę i wchodząc na teren imprezy akceptujecie REGULAMIN >>>