Jazz Free Photo 2017. Wystawa zbiorowa

Jazz Free Photo 2017. Wystawa zbiorowa

Wystawa jest efektem plenerowych działań 15 autorów podczas 47. Warsztatów Jazzowych w Chodzieży w 2017 roku. 

Wystawa zbiorowa: Wojciech Beszterda, Anna B. Gregorczyk, Tomasz Grzyb, Zofia Kawalec-Łuszczewska, Włodzimierz Kowaliński, Katarzyna Kryńska, Zdzisław Mackiewicz, Krzysztof Madera, Jowita Bogna Mormul, Paweł Opaliński, Kacper Spek, Piotr Spek, Jalanta Rycerska, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Andrzej Zygmuntowicz.

 

Otwarcie wystawy uświetni recital jazzowy Tomasza Kołakowskiego

 

Tomasz Kołakowski - wokal i saksofon altowy. Rocznik 1997. Pochodzi z Bytomia. Wokalista, saksofonista oraz konferansjer. Student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatów Jazzowych
i Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych w klasie wokalu i saksofonu. W 2016r. zajął pierwsze miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej.

https://tomaszkolakowski.pl

 

Wystawa fotografii i prac z zakresu mediów wizualnych uczestników ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego JAZZ FREE PHOTO 2017 realizowanego w ramach 47. Międzynarodowych warsztatów Jazzowych CHOJAZZ 2017 w Chodzieży w sierpniu 2017 roku. Zaproszenie na plener przyjęło 15-tu uznanych oraz rozpoczynających dopiero drogę twórczą autorów zajmujących się szeroko pojętą fotografią i mediami wizualnymi.

 

„(…) Fotografie często porównuje się do lustra, które odbija i jednocześnie notuje rzeczywistość – ale czy na pewno rzeczywistość? Czy poprzez filtry autorów nie rejestruje tylko ich wyobrażenia, czy nie staję się improwizacją rzeczywistości wynikająca z czasu, miejsca i stanu emocji ? Czy przez filtr odbiorcy lustro fotografii nie staje się jeszcze innym wyobrażeniem rzeczywistości, czy nie staje się improwizacją wynikającą z czasu, miejsca i emocji?”

 Piotr Spek

 

„(…) Chwilo trwaj! A zdjęcia? Może jutro? Teraz zanurzam się w dźwiękach oczyszczających z doczesności. Odpływam niczym na latającym dywanie w baśniowy leśmianowski świat. Warto było przyjechać. Czy zdjęcia opowiedzą o tym co tu było? Czy pokażą te emocje, ożywienia, radości i uniesienia? Zainspirowani tym co dookoła ludzie z aparatami wnikali w przestrzeń jazzu na ile to tylko było możliwe. Energia rodząca się w przestrzeni muzyki zarażała wszystkich, fotografów też. A przez  nich wchodziła w zapisywane obrazy. Czy ten piękny stan ducha da się odtworzyć na wystawie? Jestem dziwnie spokojny, że tak. Jazz to pozytywny wirus, zarażeni nim czemu nie mieliby ulec jego wpływowi?”

Andrzej Zygmuntowicz

 

Kuratorzy wystawy: Piotr Spek i Andrzej Zygmuntowicz

Kiedy: 11 maja - 1 lipca 2018. Na wernisaż zapraszamy 11 maja o godz. 18
Gdzie: Galeria 5
Wstęp wolny

Galeria czynna od wtorku do niedzieli, w godz. 11 - 19

Wystawa przygotowana we współpracy z Polskim Związkiem Polskich Artystów Fotografików.