Warsztaty rękodzieła od 4 do 104
fragment zdjęcia, widać dziecięcą dłoń, która tworzy kolaż-tęczę na papierze. Photo by Taylor Heery on Unsplash

Warsztaty rękodzieła od 4 do 104

Майстерні рукоділля від 4 до 104

ІНФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ ТУТ

Zajęcia dla dzieci wraz z opiekunami w języku polskim i ukraińskim.

Spędźmy wspólnie i twórczo nadchodzący czas. W Dzień Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia) zapraszamy na warsztaty tworzenia unikatowych upominków dla najbliższych. Będą to nie tylko kolorowe laurki, ale i na przykład wiązane breloczki, ramki na zdjęcia czy słoiki słodkości wypełnione tym, co każdy dziadek i babcia lubi najbardziej. W dniach 28 i 29 stycznia z okazji trwającego karnawału, warsztaty rękodzieła będą dedykowane tworzeniu masek karnawałowych. 

Kiedy: 21, 22, 28 i 29 stycznia, godz. 10.00 i 12.00

Gdzie: sala Muzykodromu (I piętro KMO)

Prowadzenie: Keteryna Chruszczowa, Olena Dmytriieva, Violetta Kielian-Uszko, Daria Kurzawa

Czas trwania: 2 h.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy (limit miejsc): unicef[at]miasto-ogrodow.eu


Kilka słów o prowadzących zajęcia:

Keteryna Chruszczowa: „Rękodzieło to pasja i sposób na życie”. Członkini Stowarzyszenia Twórców Ukrainy, laureatka wielu nagród i wyróżnień. Pracuje z Dziećmi, jej przesłaniem jest by krok po kroku pomagać dzieciom i młodzieży w rozwijaniu ich talentów, uczyć wytrwałości i cierpliwości oraz pielęgnować bogate kulturowe tradycje.

Olena Dmytriieva: absolwentka Pedagogiki i Szkoły Muzycznej w Ukrainie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w szkole muzycznej. Prowadziła zajęcia rytmiczne, chóralne, naukę gry na pianinie i naukę śpiewu. Od lutego przebywa i pracuje z dziećmi w Polsce.

Violetta Kielian-Uszko: „Odkąd pamiętam zawsze chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą. Ukończenie studiów pedagogicznych utwierdziło mnie w przekonaniu, że to właśnie chcę robić w życiu i jest to dobra decyzja. To praca, która daje mi ogromną radość i satysfakcję. Celem mojej pracy jest stworzenie atmosfery, w której dzieci będą czuły się bezpieczne i szczęśliwe oraz każdy będzie ważny i potrzebny.”

Daria Kurzawa: „Od zawsze zastanawiałam się jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie stawia mi kolejne wyzwania. Zawsze staram się, aby atmosfera w grupie była przyjazna i domowa a czas aktywnie spędzony. Nie boję się wyzwań. Sądzę, że każde doświadczenie poszerza moje kompetencje i uczy czegoś nowego. Staram się zaszczepić podobne przekonania u dzieci.” Pani Daria jest psychologiem udzielającym konsultacji w ramach świetlicy.


NA PONIŻSZE ZAJĘCIA NIE MA JUŻ MIEJSC. NABÓR ZAKOŃCZONY:

12.01.2023 
Zimowe warsztaty plastyczne

23 i 24.01.2023
Warsztaty: „Dźwięk, rytm, taniec”


Projekt realizowany w ramach porozumienia Miasta Katowice z organizacją UNICEF w sprawie udzielania wsparcia dzieciom i rodzinom z Ukrainy uciekającym przed wojną.

 

Współpraca: Fundacja Gniazdo

 

Photo by Taylor Heery on Unsplash

Powrót