12. Ars Independent Festival 2022
grafika dekoracyjna

12. Ars Independent Festival 2022

Odsłona 4/4: Animacja! + T'ien Lai [PL]

Kiedy: 9, 10 grudnia 2022

Gdzie: klubokawiarnia Drzwi Zwane Koniem 

Bilety: 15 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) do nabycia online w sieci Interticket.pl oraz na miejscu przed wydarzeniami [linki poniżej]

Dostępność: filmy zostaną pokazane z napisami dla Głuchych i osób niedosłyszących.

Po latach przerwy udaje nam się w końcu reaktywować konkurs Czarnego Konia. Zimowa edycja z jednej strony będzie zatem nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość, jednocześnie oddając głos nowemu pokoleniu twórców - osobom debiutującym w Konkursie Czarnego Konia Animacji oraz młodym twórcom z Estonian Academy of Arts. Przyglądając się tegorocznej selekcji możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że najlepsze animacje, które w tym roku zobaczycie, czekają na was w grudniu w Katowicach.

KONKURS CZARNY KOŃ ANIMACJI

Według niektórych najlepszy konkurs animacji w Polsce powraca tej zimy! Tym razem nasi widzowie mogą między innymi porzucić na chwilę szarą zimę na rzecz kolorowych filmów animowanych we wszelkich możliwych paletach: empatyzować z myszą imprezującą w klubie, lisem zagubionym pośród londyńskich uliczek i wyruszyć na niepokojącą wyprawę pośród ruin. W konkursie zobaczymy animacje studenckie, debiuty oraz filmy drugie. Spotkamy się wspólnie, by po kilku sezonach przerwy, na nowo ponapawać się wspaniałą sztuką animacji i zadecydować o przyznaniu statuetki Czarnego Konia Animacji. W tym roku spłynęła do nas rekordowa liczba zgłoszeń (ponad 1900 filmów!) i możemy zagwarantować najwyższą w historii konkursu jakość selekcji.

SET 1/3 (9.12 / 20.00) - bilety do nabycia TUTAJ.

SET 2/3 (10.12 / 17.00) - bilety do nabycia TUTAJ.

SET 3/3 (10.12 / 20.00) - bilety do nabycia TUTAJ.


THE BEST OF ESTONIAN ACADEMY OF ARTS

Niesforna wycieczka szkolna w muzeum lub zdeterminowany kolarz? Widzowie Arsa, którzy widzieli przynajmniej kilka setów poprzednich konkursów Czarnego Konia Animacji mogą kojarzyć Estonian Academy of Arts - bardzo współczesne w duchu animacje stworzone za pomocą tradycyjnych technik. Humor łączy się z poruszającymi historiami, eksperyment z wysokiej klasy jakością. Przedstawiamy wam wybór najlepszych animacji tej uczelni z ostatnich kilku lat połączony z dyskusją. Naszymi gośćmi będą przedstawiciele uczelni z Tallina. To jedyna taka okazja, aby poznać tajniki animacji i spojrzeć na to medium z perspektywy ich twórców. 

W ramach festiwalu we współpracy z EAA oraz katowicką ASP zorganizowane zostaną również zamknięte warsztaty dla studentów animacji.

9.12 / 17.00 - bilety do nabycia TUTAJ.


T'ien Lai [PL]

Pomyśleliśmy, że dobrze byłoby zabawić się z synestezję. Znaleźliśmy muzykę, która doskonale ilustruje to, co często udaje się tylko w animacji. 

Czy dźwięk może morfować jak kształty? Jaki kolor ma industrialne techno i czy kuduro skrzy się jak opal? T’ien Lai to marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści „Człowiek z Wysokiego Zamku” Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy „niebiańska muzyka”. To również bydgoskie trio, w którego skład wchodzą Qba Janicki, Łukasz Jędrzejczak i Jakub Ziołek. Ich muzycznym punktem odniesienia stały się sceny klubowe Luandy, Lizbony, Durbanu, Kampali, Rio de Janeiro i eksperymenty z takimi gatunkami jak kuduro, gqom i baile funk, które muzycy określają jako „konk”.

10.12 / 22.30 – bilet do nabycia TUTAJ.


 

Kuratorka: Gabriela Palicka

Program: Matylda Badera

Produkcja: Bastek Łąkas

Dostępność: Alicja Maciejewska

Promocja: Bartek Sołtysik, Natalia Kaniak

Klucz wizualny: Gabriela Palicka

 

Organizatorzy: Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. K. Bochenek oraz Miasto Katowice.

Producent: Spółdzielnia Socjalna Honolulu, prowadząca lokale: Drzwi Zwane Koniem, Luft oraz Kozaczki w Katowicach.

Główny Patron Medialny: Czwórka Polskie Radio

Patroni Medialni: Fundacja Kulminacja, Final Girls - magazyn o kinie!

Partnerzy: Klub Filmowy Ambasada, Fundacja Siódmy Zmysł, ASP Katowice, Estonian Academy of Arts

 

Powrót