Ashes of a Dead Frog

Spektakl w ramach Przestrzeni Sztuki Katowice

Kiedy: 14 października, godz. 19.00
Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów
Bilety: 20 zł (50 % zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne na Interticket.pl i w kasie
Miasta Ogrodów (poniedziałek – piątek, 10.00 – 17.00)

Praca choreograficzna stworzona w 2006 roku dla Nai Ni Chen Dance Company z Nowego Jorku.
Jej wznowienie oznacza początek nowej współpracy z nowojorskim zespołem i jest hołdem dla
Nai Ni Chen, przedwcześnie zmarłej na początku 2020 roku wizjonerskiej artystki tańca
współczesnego, założycielki Nai Ni Chen Dance Company.

Jeśli znajdziesz się w punkcie zwrotnym w swoim życiu, odwołaj się do symboliki żaby. Duch żaby pomoże ci dokonać zmian i transformacji, których potrzebujesz w sobie, a także oczyści twoje ciało, umysł i ducha. Zrozumienie ropuch i żab jest kluczem do metamorfozy życia. Symbolika żaby zawiera głęboką prawdę, transformację i zmianę. Żaba przechodzi przez różne etapy metamorfozy. A jako nasze zwierzę duchowe popycha nas do podobnych przemian. Pomaga nam połączyć się z naszymi emocjami i daje nam motywację do wyrzucenia negatywnej energii z naszego życia, ponieważ to duchowe zwierzę nie może współistnieć w toksycznym środowisku. Symbolika tego stworzenia jest obecne w wielu kulturach i ma również wiele znaczeń.

Jako podróżnik między lądem a wodą, symbolizuje związek tego stworzenia z Księżycem i życiem pozagrobowym, wywołując w ten sposób wiele powiązań z czarami, czarodziejami i magicznymi mocami. Od składnika eliksiru miłosnego, przez złą, demoniczną bestię po sympatyczny talizman na szczęście, żaba przybiera różne formy i kształty w różnych kulturach. Ze względu na ich bliski związek z wodą, ropuchy są symbolem oczyszczenia i odnowy, a jako duch wydają się nam uzdrawiać nasz umysł, ciało i duszę.

Muzyka: Glen Velez
Choreografia: Jacek Łumiński
Tancerze: Angelika Karal, Ewelina Cieśla, Bartłomiej Mieszczak, Sebastian Wiertelak, Łukasz
Zgórka

Na dzień przed spektaklem zapraszamy na spotkanie online z Andym Chiangem i tancerzami Nai-Ni Chen Dance Company. Spotkanie odbędzie się 13.10 o godz. 18:30 i będzie dostępne pod linkiem: https://bit.ly/AndyChiangSpotkanie.
Kod dostępu: 108461

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im.
Zbigniewa Raszewskiego.

Współorganizator: Akademia Muzyczna w Katowicach