ARS IND. W/ KRZYSZTOF TOPOLSKI, PIĘTNASTKA, ADAM GOŁĘBIEWSKI
ARS IND. W/ KRZYSZTOF TOPOLSKI, PIĘTNASTKA, ADAM GOŁĘBIEWSKI
Kiedy: 25 czerwca 2022, godz. 20.00
Gdzie: Park Kościuszki w Katowicach
Wstęp wolny

ARS IND. W/ KRZYSZTOF TOPOLSKI, PIĘTNASTKA, ADAM GOŁĘBIEWSKI

Letnia odsłona Ars Independent Festiwalu

Kiedy: 25 czerwca 2022, godz. 20.00

Gdzie: Park Kościuszki w Katowicach

Wstęp wolny

W czerwcowy wieczór Festiwal Ars Independent zaprasza na spacer po katowickim Parku Kościuszki. Spotkamy się w trzech lokalizacjach – najstarszej budowli sakralnej w regionie: kościele Michała Archanioła, przy rzeźbie plenerowej przedstawiającej trzy kobiety oraz przy pomniku Tadeusza Kościuszki. Każdemu spotkaniu będą towarzyszyły dźwięki zestawu perkusyjnego, który na warsztat wezmą Krzysztof Topolski, Piętnastka i Adam Gołębiewski.

PROGRAM

Krzysztof Topolski – artysta dźwiękowy, perkusista, Autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy instalacje dźwiękowe. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna. Komponuje przy użyciu komputera. Realizuje projekty poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku. Prowadzi również warsztaty. Występuje solo jako Arszyn. Gra w zespole Dead Vistula. Ostatnio opublikował albumy „Bop” oraz „Oddech”.

Bandcamp twórcy dostępny TUTAJ 
Blog twórcy dostępny TUTAJ  

 

Piętnastka – zainicjowany przez Piotra Kurka solowy projekt, którego debiutancki album „Dalia” wydany został w niezależnej, kasetowej wytwórni Sangoplasmo prowadzonej przez Lutto Lento. Wkrótce do koncertów Piętnastki dołączył Hubert Zemler i jako duet objechał Europę i USA. Poza dobrze przyjętym albumem A Sacrifice Shall Be Made / All The Wicked Scenes (Mondoj /2020), Kurek wydał w ostatniej dekadzie kilka innych albumów idiosynkratycznej, ciągle ewoluującej muzyki. Zemler jest niezwykle płodnym perkusistą i kompozytorem. Jego twórczość obejmuje muzykę orkiestralną, jazz i improwizację, jak również eksperyment i muzykę świata. Współpracował z takimi twórcami jak John Tilbury, Ben Frost, Jon Gibson i RP Boo. W 2021 ukazał się nowy album duetu Piętnastka – Kambium dla warszawskiej wytwórni Mondoj.

Bandcamp albumu „Kambium” dostępny TUTAJ  
Bandcamp Piotra Kurka dostępny TUTAJ 
Bandcamp Huberta Zemlera dostępny TUTAJ 

 

Adam Gołębiewski – urodzony w 1984 roku, perkusista, improwizator (także muzykolog i socjolog). Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. W swojej pracy koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich brzmienia, ekspresji i anatomii, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Współpracował m.in. z Yoko Ono czy Thurston Moore, Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Mikołajem Trzaską, Majkiem Majkowskim, Witoldem Oleszakiem i wieloma innymi.

Soundcloud twórcy dostępny TUTAJ

 

DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie jest dostępne dla osób niewidomych. Na miejscu zapewniamy asystę w postaci osoby, która pomoże przemieszczać się między lokacjami. 

 

Pomysł i koordynacja: Matylda Badera 
Produkcja: Bastek Łąkas 
Promocja: Bartłomiej Sołtysik, Natalia Kaniak
Identyfikacja wizualna: Zofia Paśnik, Patrycja Mola
Patroni medialni: Glissando, Fundacja Kulminacja, Czwórka Polskie Radio

Powrót