Future Artist - zadanie twórcze
Future Artist - zadanie twórcze

Future Artist - zadanie twórcze

#15

Witraż z Muzeum Historii Katowic

Foto. Arkadiusz Ławrywianiec

Zadanie twórcze 15
Dzisiaj do twórczej pracy zainspiruje nas oryginalny witraż znajdujący się w oknie reprezentacyjnej klatki schodowej w Muzeum Historii Katowic w Katowicach przy ulicy ul. Ks. J. Szafranka 9. Dziś jest to muzeum opowiadające o historii naszego miasta, kiedyś była to kamienica zamieszkana przez bogatych Katowiczan. Zapewne pamiętacie, że witraż to ozdobne wypełnienie okna, wykonane z kawałków kolorowego szkła, wprawianych w ołowiane ramki, osadzone między żelaznymi sztabami. Ramki stanowią kontur rysunku. Witraż sprawia, że światło wpadające do pomieszczenia tworzy fantastyczne kolory i formy. Współcześni naukowcy udowodnili, że witraże i barwy, które tworzą wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Nasz witraż ma piękne ornamenty roślinne i abstrakcyjne. Jak wspaniale byłoby zamieszkać w domu, gdzie są witraże!

Zadanie dla Ciebie:
Nie drukuj karty. Niech będzie dla Ciebie tylko inspiracją! Zobacz ją, klikając TUTAJ. Malowaliśmy już ludzi, rośliny, motyle i zwierzęta. Dziś wykorzystamy to doświadczenie. Będziemy wycinać. Złóż dowolną kartkę papieru na dwie części i wytnij dowolne formy. Rozłóż kartkę. Może to będzie abstrakcja , może fantazyjny motyl, a może cudowny kwiat? Twój witraż wystarczy nakleić taśmą na oknie, pokój będzie wówczas magiczny. Jeżeli chcesz, naklej na wycięty element kolorowy papier. To fajna ochrona przed słońcem w letni poranek. Zapraszamy Cię do wycinania!

Zadanie dla dorosłych:
Wyznacz gdzie można powiesić witraż w waszym domu, możesz też wykonać swój własny witraż. Pomóż dziecku przesłać zdjęcie witrażu najlepiej już powieszonego na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie
facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Powrót