Dzieci Kochają Sztukę...
Dzieci Kochają Sztukę...

Dzieci Kochają Sztukę...

i Naturę

Akcja społeczna Future Artist z okazji Dnia Dziecka 2020


1 czerwca 2020


Coroczna akcja projektu Future Artist „Dzieci Kochają Sztukę” tym razem odbędzie się pod hasłem „Dzieci Kochają Sztukę i Naturę”. Stan pandemii uniemożliwił w tym roku przeprowadzenie tradycyjnej akcji plakatowej w przestrzeni miasta Katowice. Akcja pojawi się w przestrzeni miasta, ale na ekranach video – telebimach i infokioskach. Nie zabraknie jej też w przestrzeni wirtualnej – na stronach instytucji Katowice Miasto Ogrodów (www, FB, YouTube).


Autorem tegorocznej identyfikacji projektu jest Marcin Wysocki – uznany projektant, absolwent i obecnie doktorant na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. 


Projekt tegorocznej akcji, podobnie jak projekty lat poprzednich, nie powstałby bez udziału dzieci. To prace stworzone przez nich podczas warsztatów twórczych z Ewą Kokot, stanowiły „bazę” na której pracował artysta.


10. akcją „Dzieci Kochają Sztukę” – pomysłodawczyni projektu Ewa Kokot pragnie skłonić każdego z nas do uczestnictwa w kulturze; zwrócić uwagę na sposoby, w jakie dorośli mogą umożliwić dzieciom kontakt ze sztuką, naturą i procesem tworzenia. Akcja ma uświadomić nam wszystkim jak ważna jest w dzisiejszych czasach troska o stan środowiska naturalnego i podejmowanie działań na rzecz ochrony przyrody.


„Wierzę, że przesłanie zawarte w tegorocznym motywie przewodnim akcji brzmiące DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ… I NATURĘ skłoni dorosłych mieszkańców miasta do wybrania się wraz z dziećmi na łono przyrody, przyjrzenia się jej doskonałemu pięknu i uświadomienia sobie, że nasze własne istnienie, a tym bardziej, życie naszych pociech i kolejnych pokoleń ludzi, jest ściśle zależne od stanu środowiska przyrodniczego. Dobitnie pokazała nam to obecna pandemia”.

 

 

Ogromne podziękowania należą się firmie Visual Effect, która podobnie jak w roku ubiegłym, udzieliła bezpłatnego wsparcia akcji.

 

Idea: Ewa Kokot
Autorka plakatu: Marcin Wysocki / marcinwysocki.pl
Organizator: Katowice Miasto Ogrodów

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Patronat honorowy Insea Poland

Powrót