Future Artist - zadanie twórcze

Future Artist – Spotkanie

Plakat Magdy i dzieci

Plakat z archiwum akcji społecznej DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ z 2016 r. autorstwa Magdaleny Piwkowskiej (obecnie Niglus) i uczestników projektu Future Artist.
Katowice Miasto Ogrodów

Zadanie twórcze #12
W oczekiwaniu na nowy pokaz akcji, przypominamy inny, wybrany z archiwum. Jak co roku
1 czerwca przygotowujemy dla Was akcję DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ! Akcja w przestrzeni Katowic jest dedykowana wszystkim dzieciom na świecie z okazji ich święta .Zawsze drukowaliśmy piękne plakaty. Plakat z 2016 roku był nie tylko kolorowy, ale przypominał o ważnych wartościach: Prawdzie, Dobru i Pięknu. W tym roku, pewien wirus pokrzyżował nam plany i nie rozwiesimy na mieście plakatów w Wasz Dzień. Ale nie martwcie się! Całą akcję przenosimy do sieci oraz – dzięki firmie Visual Effect – na ogromne telebimy. Pokaz w formie fotokastu projektuje Pan Marcin Wysocki. Na pewno będziecie zaskoczeni! To będzie niespodzianka! Powiemy Wam wkrótce, gdzie możecie to zobaczyć!

Zadanie dla Ciebie:
Nie drukuj karty! Niech to będzie dla Ciebie tylko punkt wyjścia i inspiracja. Możesz zobaczyć ją TUTAJ.
Weź do ręki mazak lub pióro albo kredkę czy długopis (to, czym najbardziej lubisz się posługiwać). Mogą też być wszystkie naraz. Napisz, na dowolnej kartce, swoimi literami i swoim pismem hasła akcji: DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ!
Niech ten napis skłoni Cię do refleksji czym jest sztuka? Pomyśl o tym. Przekonaliśmy się jak Ty i inne dzieci lubicie oglądać muzea i galerie, widać to na nadesłanych zdjęciach!

Zadanie dla dorosłych:
Opowiedz dziecku o tym, czym jest dla Ciebie sztuka? Może będzie to ważnym tematem Waszej rozmowy w Dniu Dziecka?

Pomóż dziecku przesłać zdjęcie pracy na adres: ewa.kokot@miasto-ogrodow.eu

Opracowanie: Ewa Kokot – koordynator projektu Future Artist – Spotkanie

facebook.com/groups/FAjakFutureArtist

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury