Sztuka bez granic
Sztuka bez granic

Sztuka bez granic

Wystawa prac artystów niesłyszących i słabosłyszących

Wystawa w Galerii PUSTEJ

Wernisaż: 2 sierpnia 2019, godz. 18

 

Wystawa prac polskich artystów niesłyszących lub słabosłyszących

Tak mówią o sobie: ,,Łączy nas miłość do sztuki, podobne myślenie artystyczne i chęć wzajemnej współpracy, realizowania wspólnej pasji, jaką jest sztuka, rozumiana jako poszukiwanie własnego konsekwentnego języka.’’

Interpretacja rzeczywistości jest bardzo osobista, indywidualna i taka się pojawia w obrazach zaprezentowanych na wystawie, na którą składają się ilustracje, fotografie i prace malarskie.

 

Justyna Kieruzalska

Urodziła się w 1984 r. Graficzka, ilustratorka, animatorka kultury Głuchych. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, certyfikowany Master Business Training RBC. Założycielka studia graficznego UHO. Edukatorka w Galerii Labirynt. Uczestniczka licznych debat m.in. Lubelski Kongres Kultury, Debaty Kultura / Demokracja. Od kwietnia Radna Kultury Miasta Lublin. 

Dariusz Lisiński

Urodził się w 1979 r. we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Legnicy. Rysuje i maluje od najmłodszych lat. Zawodowo zajmował się witrażownictwem. Malarstwo jest jego pasją. Maluje obrazy olejne i akwarele. Zajmuje się też karykaturą.

Joanna Turek

Urodziła się w 1995 r., zajmuje się głównie malarstwem, ale również rysunkiem, fotografią, tworzy obiekty i instalacje. Jest absolwentką Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach (dyplom w 2014 r.
z wyróżnieniem na specjalizacji jubilerskiej). Obecnie jest studentką piątego roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej.

W latach 2017/2018 była na stypendium Erasmus+ w The Glasgow School of Art w Wielkiej Brytanii. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Magdalena Urban

Urodziła się w 1985 roku w Krakowie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych
w 2005 r. Absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzejewskiego. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem (licencjat) w pracowni malarstwa dr hab. Stanisława Batrucha na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych w 2010 r. Zajmuje się nie tylko malarstwem, ale także projektowaniem, fotografią, grafiką komputerową i warsztatową oraz rysunkiem.

W 2015 roku obroniła dyplom magisterski w pracowni grafiki ilustracyjnej pod kierunkiem
dr Agnieszki Dutki na kierunku grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN
w Krakowie oraz aneks w pracowni fotografii dr Beaty Długosz. Członek Grupy Artystów Głuchych, uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych W Polsce i za granicą.

 

 

Galeria PUSTA, Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2

Kurator wystaw: Kinga Hołda-Justycka

Wystawę można oglądać do 15.09.2019

Galeria czynna codzienne od wtorku do niedzieli, od 11:00 do 19:00

Powrót