Latem Supersam zabrzmi dobrze
Latem Supersam zabrzmi dobrze

Latem Supersam zabrzmi dobrze

Koncerty finalistów DBD na dachu galerii Supersam


Na wakacje katowicki Supersam szykuje nie lada gratkę dla fanów dobrych brzmień. To cykl bezpłatnych kameralnych koncertów, w ramach których wystąpi aż dziesięć zespołów. Wszystkich łączy projekt Dzielnica Brzmi Dobrze. Przed publicznością w Supersamie wystąpią laureaci poprzednich edycji DBD (2016-2018). To zespoły, które są już bardzo dobrze rozpoznawane, zapraszane niejednokrotnie na największe w Polsce festiwale.

Wszystkie koncerty będą rozpoczynać się o godz. 19, a wstęp na nie będzie darmowy.

Harmonogram:

10 sierpnia:

godz. 19 - Lód 9
godz. 20 - Ciśnienie

17 sierpnia

godz. 19 - Aiselis
godz. 20 - Erith

24 sierpnia

godz. 19 - The Cornwall
godz. 20 - Szklane Oczy

31 sierpnia 

godz. 19 - Bukowicz
godz. 20 - The Party is Over

 


LÓD 9 (10 sierpnia)

Waltornia i elektroniczne skrzypce, czyli mocno eksperymentalny projekt, łączący avantgardę, alternative, experimental, electrorock. Sami o sobie mówią, że ich twórczość to hałas uporządkowany, dźwięk wyzwolony.

ERITH (17 sierpnia)
Twórczość Erith skupia uwagę wielu ważnych osób ze świata muzyki. Artystka zagrała na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, Ars Cameralis, czy Samsara Festival Europe (HU). Koncert przybiera formę performance'u. Erith tworzy muzykę na żywo, loopuje poszczególne sample i instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i, towarzysząca jej koncertom, gra świateł.

SZKLANE OCZY (24 sierpnia)
Trzy dziewczyny, grające rocka inspirowanego polskim punkiem i poezją romantyczną. To wokal z gita-rą, bas i perkusja. Pochodzą z Katowic i Chorzowa. Od dwóch lat komponują, piszą, nagrywają piosenki i dużo koncertują. Obecnie pracują nad debiutancką płytą.

THE PARTY IS OVER (31 sierpnia)
Po prostu „The Party Is Over". W 2017 ukazał się pierwszy LP zespołu pn. „Stolen Symphonies”. Na swoim koncie ma również udane występy w telewizji (talent show Must Be The Music w Polsacie oraz program Kulturalni.pl w TVP Polonia). Równolegle Daria i Michał rozwijają swoje solowe projekty – L.U. oraz Rabbit on the Moon.

 DH Supersam powstał w latach 30. XX wieku. Położony w centrum Katowic obiekt szybko stał się jednym z najważniejszych punktów na handlowej mapie miasta. Współcześnie nieruchomość przeżywa drugie życie. Nawiązaniem do dawnego domu handlowego są stalowe dźwigary, które zostały odrestaurowane i wyeksponowane w nowym Super-samie. Nowy obiekt, przy ul. Księdza Piotra Skargi 6A, udostępnił blisko 23 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Na trzech poziomach handlowych znajduje się ponad 70 sklepów i punktów usługowych. Na wyższych piętrach zlokalizowany jest klub Calypso Fitness oraz 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostały przeznaczone na parking liczący około 400 miejsc. Właścicielem obiektu jest  Globalworth.

Powrót