Reszta ...
Reszta ...

Reszta ...

Wystawa sztuki dziecięcej

 

Do 30 kwietnia 2019 r.

Ściana Sztuki Dziecka

 

Kurator: Ewa Kokot

 

Wystawa prac dzieci zrealizowanych pod kierunkiem Ewy Kokot w czasie akcji „Zima w Mieście” w lutym 2019 roku. „Reszta…” to pokaz wielowątkowy tematycznie i tylko pozornie pozbawiony nadrzędnej idei. Jest nią bowiem bogactwo technik plastycznych tj. sposobów obchodzenia się z określoną materią i zarazem świadectwo różnorodności sztuki pod względem jej wykonania. W prezentacji pojawiają się akwarele, gwasze, tempery, prace ołówkowe oraz płaskorzeźby z papieru.

Tytuł wystawy jest nawiązaniem do cyklu „Reszta reszt” Jana Berdyszaka - projektu zainicjowanego przez artystę w 2006 roku. Powstałe wówczas prace to "kawałki kształtów" o różnych kolorach - ścinki, które wydają się być bezużyteczne. Artysta awansuje tytułowe "resztki reszt" do rangi pełnoprawnego dzieła sztuki. Stawia w centrum uwagi, to co z pozoru marginalne. Nasz pokaz stara się być nawiązaniem do tej idei.

 

Patronat honorowy Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea Poland

 

 

Pragniemy poinformować, że projekt FUTURE ARTIST otrzymał wsparcie finansowe  MKiDN w ramach programu Edukacja Kulturalna. Projekt jest kojarzony z najmłodszymi odbiorcami sztuki. Rok 2019 pragniemy poświecić na zbudowanie nowoczesnej platformy dla dzieci i osób dorosłych! Dla nas będzie to wielka zmiana w działaniu. Ruszamy z działalnością pracowni w miastach śląskich między innymi w  Bytomiu i Orzeszu. W Katowicach przewidujemy nie tylko cykl warsztatów, ale plenery plastyczne i akcje happeningowe. Szczegóły wkrótce. Prowadzenie projektu Ewa Kokot. 

 

Powrót