Laureaci 19. Interpretacji
Laureaci 19. Interpretacji

Laureaci 19. Interpretacji

Daria Kopiec wygrała Interpretacje i zdobyła LAUR KONRADA 2018

 

Daria Kopiec, reżyserka spektaklu “Zakonnice odchodzą po cichu” z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu na postawie książki Marty Abramowicz otrzymała Laur Konrada – Nagrodę Główną 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej “Interpretacje” Katowice 2018. 

Na reżyserkę zagłosowali następujący jurorzy: Ewa Braun, Anda Rottenberg i Piotr Cieplak.

Pozostali jurorzy – Krzysztof Majchrzak i Olo Walicki – oddali swoje głosy na spektakl “Reykjavik’74” autorstwa Marty Sokołowskiej w reżyserii Katarzyny Kalwat z Teatru im. Horzycy w Toruniu (każdy juror miał do dyspozycji po 10 tys. zł).

“Zakonnice odchodzą po cichu” Darii Kopiec wybrała również publiczność. To znaczy, że reżyserka otrzymała też Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego (10 tys. zł).

Daria Kopiec za reżyserię spektaklu “Zakonnice odchodzą po cichu” dostała też Nagrodę Dziennikarzy.

 

Nagroda dla najlepszego konkursowego słuchowiska radiowego  trafiła do Julii Mark za reżyserię słuchowiska “Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” Weroniki Murek. Tak zdecydowało osobne jury w składzie: Ingmar Villqist, Janusz Kukuła i Janusz Łastowiecki (jedna wspólna nagroda – 10 tys zł).

Nagroda dla najlepszego konkursowego spektaklu telewizyjnego powędrowała do Michała Szcześniaka za reżyserię spektaklu “Porwać się na życie” Roberta Urbańskiego. Tak zdecydowało osobne jury w składzie: Ingmar Villqist, Krystyna Doktorowicz i Wojciech Majcherek (jedna wspólna nagroda – 10 tys zł).

Przyznano również Nagrodę Aktorską Dziennika Teatralnego. Redaktor naczelny wortalu, Ryszard Klimczak, wręczył ją Justynie Wasilewskiej za rolę w spektaklu “Puppenhaus. Kuracja” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego z TR Warszawa.

Powrót