DYKTANDO 2024
dyktando 2024

DYKTANDO 2024

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

19 października 2024 roku w Katowicach odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny Dyktando 2024 – jedno z najważniejszych wydarzeń językowych w kraju.

Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Katowice, Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN oraz Fundacja im. Krystyny Bochenek, a realizację powierzono Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek.

Wydarzenie to jest wyjątkową okazją, aby zmierzyć się z polską ortografią i powalczyć o tytuł Mistrza Ortografii Polskiej.

Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z tekstem pełnym językowych pułapek, a prace oceni jury pod przewodnictwem profesor Katarzyny Kłosińskiej.

Konkurs rozpoczyna się o godz. 10.00

Otwarcie rejestracji uczestników: godz. 8.30

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród planowane jest na godz. 14.00 (godzina orientacyjna).

Życzymy powodzenia!

Więcej na dyktando.info.pl [link otworzy się w nowym oknie]