Potańcówka z Beskid Bandą

Przed potańcówką zapraszamy na warsztaty taneczne

Zapraszamy na cudowne spotkanie z muzyką i tańcami tradycyjnymi Beskidu Śląskiego oraz Śląska Cieszyńskiego! Najpierw odbędą się warsztaty tańców, a potem czeka nas potańcówka z Beskid Bandą. Na kolejne potańcówki poprzedzone warsztatami rezerwujcie czas 7 i 28 sierpnia

Co? Gdzie? Kiedy?
Środa, 17 lipca, Strefa Centralna (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 2)
18:00 – 19:30 warsztaty tradycyjnych tańców Beskidu Śląskiego i Śląska Cieszyńskiego z Igą Fedak
20:00-23:00 potańcówka z Beskid Bandą
Za ile?
15 zł – warsztaty - BILETY [link otworzy się w nowym oknie]
20 zł – potańcówka - BILETY [link otworzy się w nowym oknie]

Zniżka 50% z Katowicką Kartą Mieszkańca
Bilety do nabycia w kasie Miasta Ogrodów (czynna pon.–pt. 10:00–16:00) oraz na https://miasto-ogrodow.interticket.pl/

UWAGA! Można uczestniczyć w samych warsztatach lub samej potańcówce. Wydarzenia te uzupełniają się, jednak każde z nich stanowi odrębną całość.

Dla kogo? Czego się spodziewać?
Warsztaty przeznaczone są dla osób na każdym poziomie zaawansowania tanecznego. Ubierzcie się w coś, co nie krępuje Waszych ruchów oraz w wygodne buty (raczej na twardej podeszwie). Zaopatrzcie się w wodę lub przygotujcie na jej zakup w barze. Nie trzeba przychodzić w parach!
Potańcówka jest otwarta dla wszystkich chętnych i z doświadczenia wiemy, że dobrze bawią się zarówno osoby, które „obracają się” na co dzień w tańcach tradycyjnych, jak i te, które przyszły zupełnie przez przypadek… Otwórzcie się na innych i tańczcie z nowo poznanymi osobami – wtedy najbardziej skorzystacie z potańcówki!
Podczas imprezy z muzyką na żywo będzie zarówno okazja, aby wykorzystać zdobyte na warsztatach umiejętności, jak i do tego, aby swobodnie potańczyć i poimprowizować. Iga Fedak poprowadzi także instruktaże kolejnych tańców tradycyjnych!

O artystach:
Kapela Beskid Banda to zespół, który przenosi słuchaczy w świat autentycznej muzyki ludowej trzech urokliwych wsi w Beskidzie Śląskim: Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Zespół, zachowując tradycje muzyczne tego regionu, odtwarza unikalne melodie, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Oprócz tradycyjnych melodii beskidzkich, kapela wykonuje także utwory sąsiednich kultur, w tym melodie słowackie, czeskie, cygańskie czy węgierskie. Z wielką pasją gra do tańca, czerpiąc ogromną przyjemność z widoku tańczących par wykonujących skoczne polki, jak i melancholijne walczyki, które stanowią integralną częścią kultury Beskidu Śląskiego.
Skład kapeli tworzą:
skrzypce - Paulina Kupczyk