Lee & You Band oraz Park Siyeon Trio feat. Joo-kwon Kim

Lee & You Band oraz Park Siyeon Trio feat. Joo-kwon Kim

Koncert z serii Miasta Muzyki

Daegu [Korea Południowa]

Lee & You Band oraz Park Siyeon Trio feat. Joo-kwon Kim

Kiedy: 14 czerwca 2024, godz. 19.00

Gdzie: JazzBar Muchowiec (ul. Francuska 263, Katowice)

Wstęp wolny

 

Muzyka z Korei Południowej ponownie w Katowicach. Z Daegu – tak jak Katowice należącego do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki, przyjadą aż dwa zespoły.

Park Siyeon Trio to zespół młodych jazzowych improwizatorów. Liderka, Park Siyeon, studiowała filozofię i kompozycję, a jazz wybrała jako środek swobodnej ekspresji. Towarzyszą jej utalentowani muzycy: kontrabasista Chanok Kim i perkusista Hyogi Kim. Trio wnosi świeże i nowoczesne brzmienia na koreańską scenę jazzową, łącząc tradycyjną muzykę ludową Korei Południowej z free-jazzowymi improwizacjami. W 2022 roku zdobyli Grand Prix na 9. Konkursie Młodych Zespołów Haeundae Jazz Festival.

Muzykom towarzyszyć będzie Joo-kwon Kim, który choć posiada wykształcenie klasyczne (jest tenorem), postanowił zostać pierwszym azjatyckim artystą kabaretowym, który przetwarza europejską sztukę kabaretu przez filtr kultury azjatyckiej. Program Kima obejmuje koreańskie melodie, humorystyczne teksty oraz opowieści inspirowane twórczością Hermanna Hessego i Bertolta Brechta. Joo-kwon Kim to pionier koreańskiego stylu nowego kabaretu.

Wcześniej wystąpi duet Lee & You Band, łączy muzykę klasyczną ze współczesnym K-POP-em, wykorzystując zarówno zachodnie instrumentarium, jak i tradycyjne koreańskie haegeum oraz sztukę wokalną Pansori, wpisaną na listę Arcydzieł Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

To trzeci i przedostatni koncert z serii Miasta Muzyki, którym pragniemy przybliżyć brzmienia Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie Muzyki. Na ostatnim koncercie, również w czerwcu, zagra KKS Big Band z Hanoweru. Szczegóły niebawem.

Powrót