SPRZĄTANIE KAMIONKI W CZYNIE SPOŁECZNYM
dekoracja

SPRZĄTANIE KAMIONKI W CZYNIE SPOŁECZNYM

252. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 23 marca 2024 / akcja kilkugodzinna

Dojazd z Katowic: godz. 10.06, A 808, przystanek ZTM Katowice Piotra Skargi

Zbiórka: godz. 10.35, przystanek ZTM Zagórze Mec

Kierownictwo zamieszania: Artur Łacek i Paweł Graja (kolejność alfabetyczna)

Partner: Grupa inicjatywna PAKOSZNICA

W związku z faktów sumą, wskazującą iż jak co roku, znów zacznie się Wiosna, wraz z Nieformalną Grupą Miłośników Zagórza PAKOSZNICA, zapraszamy do wspólnego czynu społecznego.

To, że istnieje mityczne miasto Sosnowiec, stanowi niezaprzeczalny fakt dla wszystkich Ślązaków oraz Zagłebiaków. Spośród nich zdecydowana większość zdaje sobie sprawę z istnienia Zagórza.

Gdy pojawia się nazwa Mec, sytuacja zaczyna się zagęszczać... I Kamionka... No ale co to, gdzie to... Dawne kamieniołomy, z których onegdaj pozyskiwano triasowy budulec. Z biegiem czasu zapomniane, zarosły gęstą roślinnością, stając się scenerią dla wielu mrocznych opowieści i legend miejskich... Ale czy tak do końca zapomniane? Niestety, nie przez okolicznych mieszkańców, którzy traktując ich teren jako swoistą Ziemię Niczyją, urządzili sobie dzikie wysypiska śmieci. I to tym tematem właśnie chcemy się w sposób symboliczny zająć.

Ważne! Potraktujmy ten i inne wydarzenia cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Dostępność? Działanie w plenerze, po nierównym terenie. Nie zniechęcamy! Jeśli, przemieszczenie się nie stanowi dla Ciebie problemu, a chodzi potrzeby innego rodzaju, napisz do nas - spróbujemy ułatwić Ci udział w wydarzeniu: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu. Pokaż mniej

Powrót