Future Artist – kontemplacja sztuki

Future Artist – kontemplacja sztuki

Zadanie twórcze 3/24

KARTA ZADANIA TWÓRCZEGO [plik otworzy się w nowej  karcie] 

Proces tworzenia dzieła sztuki sprawia, że artysta jest ogromnie skupiony i zaciera się delikatna granica między nim i dziełem. Kolejna „kontemplacji sztuki” będzie odnosiła się do twórczości Marka Kusia. Posługuje się on unikatową techniką pokrywania prac rysunkiem na całej powierzchni obrazu. Artysta najpierw rozrysowuje kontur wielu „ postaci” człowieka w przestrzeni, tworząc unikalną kompozycję. Następnie pokrywa wnętrza tych konturów kreską rysunkową.

Ta unikalna technika sprawia, że powstałe prace błyszczą jakby były wykonane z blachy lub metalu. Artysta tworzy jedno dzieło nawet kilka miesięcy, co sprawia, że jest to prawdziwa kontemplacja. Ta wypracowana przez artystę technika jest bardzo pracochłonna. To bardzo dużo pracy rysunkowej.

Instrukcja:

Wytnij dowolny kształt człowieka z grubszego kartonu (niezbyt duży o wysokości do 5 cm.) Twoja postać może siedzieć, chodzić lub stać z profilu. Następnie przygotuj miękki ołówek i kartkę papieru. Możesz zmienić format na kwadrat, koło lub owal. Naszkicuj kilkakrotnie kontur swojej postaci , a następnie wykonaj wnętrze konturu za pomocą rysunku ołówkiem. Rysuj dokładnie pod różnym kątem. Kiedy Twoja kompozycja z „ludzików” jest gotowa, zbliż ją do naturalnego źródła światła i zobacz, jak błyszczy na całej powierzchni.

Zadanie dla rodzica / nauczyciela / opiekuna: Zobaczcie wspólnie pokaz dział artysty z jego strony internetowej marekkus.com [link otworzy się w nowym oknie]

Powrót