Stalinogród Youth Flower | Robert Kafel (Szorstkie) & Janurz
dekoracja

Stalinogród Youth Flower | Robert Kafel (Szorstkie) & Janurz

Music Hub Live! po raz 24. zamieni nasze podziemia w przestrzeń dźwięków totalnych

Kiedy: 29 lutego 2024, godz. 20 (drzwi: 19.30)

Gdzie: Music Hub - Katowice Miasto Ogrodów | pl. Sejmu Śląskiego 2

Bilety: 30 zł [link otworzy się w nowym oknie]

 

Stalinogród Youth Flower

Stalinogród Youth Flower, to nasz nowy zespół, taki jakby "g0tycki" (LUB gra blue gothic core, improwizowanen, LUB gothic bl00 core, LUB core gothic bleuw, a czasem tylko bluesa takiego bardziej DM, mamy przy tym ogrom zabawwwy, (atom) B⎇⌸☭☭ . 

Bywa, że ktoś mówi: o! grają basowe country... nie, jednak blekmetala. Inni z kolei: to takie new romantic, ale zagrane od tyłu. Natomiast my mówimy prosto: to jest grane do góry nogami.

 

Gitara basowa, bębny akustyczne i elektroniczne, syntezator, drobne efekty. I wokal. I obrazy migające szybko.

 

Żeby nie było - zespół jest ogólnie stary, ale nowy, wyewoluował w sposób 100% naturalny i

ecco z późnego RSS B0YS oraz ✪✪nd✪✪da, jak i również z licznych spotkań między

wierszami. Gramy razem jakieś 5 lat. A w ogóle to gramy od dziecka.

 

Będą goście, tacy μoμ μoμ μoμ, których ogłosimy nieco później i po kolei. Na początek już możemy napisać, że pojawi się Łukasz Dziedzic aka Lugozi aka John Lake, który wspomagał nas wokalnie pod koniec inkarnacji rock-undudowej oraz na albumie I Have A Stone. Zaśpiewa z nami stare przeboje. Świetnie.

 

Ogólnie światowa ℗remie®a, koncert pierwszy/najpierwszy, reset, nowy pocz, dark funk,

light black = no cho∂źże.

 

Zapraszamy,

Wojciech & Michał & the variety of Zombies

 

PS

Wojciech Kucharczyk - Mik Musik, Mołr Drammaz, The Complainer & The Complainers,

HDWJazz, RSS B0YS i inne.

Michał Paduch - Ciśnienie, Ceremony Long, Pigeon Break, RSS B0YS, 00ND00D i inne.

 

_______

Robert Kafel

Robert Kafel - obecnie współtworzy eksperymentalny zespół Szorstkie, którego debiutancki album “Szorstkie” ukazał się nakładem legendarnej wytwórni Gusstaff Records. Przez kilku znaczących dziennikarzy uznany był za jeden z najciekawszych debiutów w 2022 roku (m.in. Bartek Chaciński /Polityka, Jarosław Szubrycht / Gazeta Wyborcza, Tomasz Gregorczyk / PR II Polskiego Radia).

Zespół występował już na ważnych festiwalach w naszym kraju: Inne Brzmienia oraz Avant Art.

Teraz przyszedł czas na solową odsłonę artysty, gdzie świadomie porzuca on standardowe techniki gry na gitarze. Gra Kafla wyróżnia się z uwagi na unikanie zarówno osłuchanych rozwiązań harmonicznych, jak i palet brzmień. Hałasuje zgodnie z powołaniem i szczytowymi możliwościami sprzętu, jednocześnie nie pozwalając sobie na bezlitosną dźwiękową katorgę. Hałasuje w sposób, o którym ciężko zapomnieć.

3 listopada 2023 roku Robert Kafel debiutuje z solowym albumem zatytułowanym Noise Expanse w progach wydawnictwa Jvdasz Iskariota. Jest to pięć improwizowanych kompozycji utrzymanych w noisowo-trsnsowym klimacie. Wszystkie dźwięki zostały stworzone przy pomocy gitary, wzmacniacza oraz efektów artysty. Album przedpremierowo prezentowany był w PR II Polskiego Radia w audycji "Nocna strefa" przez redaktora Tomasza Gregorczyka.

Co ta płyta oferuje?

“Z jednej strony dokładnie to, czego byśmy od niej oczekiwali. Artysta sprawdza, czy da się jeszcze na gitarze elektrycznej zabrnąć w nowe rejony. Z jednej strony odpowiedź jest oczywista, gdyby wziąć pod uwagę jak niewyobrażalnie wielkim rynkiem są gitarowe nowinki sprzętowe wchodzące na coraz to bardziej zaawansowane obszary modulacji dźwięku (i technologicznej cyfryzacji). Warto tu jednak wspomnieć, że ekwipunek Roberta Kafla nie jest ani przesadnie wielki, ani szczególnie nowoczesny - płytę nagrano przy użyciu loopera i kilku efektów gitarowych, przeważnie analogowych i stosunkowo “opatrzonych”. To, jak przeszywające potrafią być ustawienia brzmieniowe artysty jest tym bardziej imponujące.

Noise Expanse to 100% artysty w artyście. Doskonale zagospodarowane emocje, przestrzenie, częstotliwości i dynamika. Świeże, czasem piorunujące, czasem transujące warstwy gitar. Szczęśliwie dobrana produkcja - tutaj ukłony dla Piotra Połoza z Psychocukru. Zwinna, brutalistyczna opowieść w pięciu nieprzegadanych aktach.

Album równie pociągający, co męczący i miejscami asłuchalny. Dobrze wiemy, że często właśnie tego szukamy.”

 

Adam Kempa (Jvdasz Iskariota Rec.)

https://robertkafel.bandcamp.com/album/noise-expanse

 

Powrót