Kontemplacyjna wyprawa do sztuki
dekoracja

Kontemplacyjna wyprawa do sztuki

Future Artist – kontemplacja sztuki

Kiedy: 2 marca 2024 r., godz. 10.00

Gdzie: Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Cel: 28 Biennale Plakatu Polskiego – laureaci i wystawa pokonkursowa

Zbiórka: przed wejściem do galerii, 1 piętro aleja Wojciecha Korfantego 6, Katowice

Prowadzenie: Ewa Kokot

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy. Limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń: ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu, tel. 609 687 401.

Wycieczka ma charakter familijny. Spotkanie zakończy się warsztatami typograficznymi.

Na grafice wykorzystano plakat autorstwa Romana Kalarusa.

Zapraszamy na wycieczkę i oprowadzanie po wystawie prezentującej prace zgłoszone na konkurs 28. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach. 

Jak piszą organizatorzy wystawy: 

28. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach „[...] to nie tylko okazja do podziwiania mistrzowskich dzieł, ale również szansa na zapoznanie się z najnowszymi trendami w dziedzinie projektowania graficznego oraz do wymiany doświadczeń, nauki i inspiracji. Pod jednym dachem spotykają się doświadczeni artyści i młodzi twórcy, a galeria staje się miejscem wymiany doświadczeń, nauki i inspiracji.28 BPP to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasjonatów plakatu, artystów i kreatywnych twórców z całej Polski. To fascynująca podróż przez świat komunikacji wizualnej, gdzie papier staje się nośnikiem idei, przekonań i emocji, gdzie sztuka i komunikacja łączą się w jednym medium. Wystawa jest prawdziwą ucztą dla zmysłów, w której każdy plakat to osobista opowieść i wyraz twórczej wolności; to wyjątkowa okazja do zanurzenia się w świecie autorów, którzy wykorzystują plakat jako artystyczne narzędzie do wyrażania swoich przekonań i tworzenia społecznych komunikatów. Tegoroczne wydarzenie jest na pewno impulsem do postawienia pytania o rolę i miejsce plakatu w dzisiejszym świecie, w którym komunikacja wizualna jest niezwykle istotnym narzędziem przekazu.” [Dostęp 28.02.2024 link otworzy się w nowym oknie] 

Patronat honorowy: Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSea Poland.

Powrót