Z PIEŚNIĄ STWORZENIA W TLE
dekoracja

Z PIEŚNIĄ STWORZENIA W TLE

250. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 17 lutego 2024 / wyjazd całodzienny
Gdzie: Bielsko Biała << Szyndzielnia – Klimczok – Szyndzielnia >>
Dojazd z Katowic: godz. 9.38, peron II/1, pociąg KS 94713 S5 (rel. K-ce – Zwardoń)
Zbiórka: godz. 10.43, dworzec kolejowy w Bielsku-Białej
Kierownictwo zamieszania: Paweł Graja

Z peronu udamy się spacerem w stronę Galerii Bielskiej BWA, by obejrzeć wystawę ŚLADY I ZNAKI, poświęconą malarstwu aborygenów z Australii Centralnej.
Następnie podejdziemy na przystanek przy Hotelu Prezydent, skąd autobusem linii 8 podjedziemy na Dębowiec, pod Szyndzielnię.
Kolejką gondolową wyjedziemy na górę, wykreślając pętlę w formie ósemki na trasie Szyndzielnia - Klimczok - Szyndzielnia. Choć górska, trasa będzie cechować się raczej płaskim charakterem...
Następnie kolejką zjedziemy z powrotem pod Szyndzielnię, by znów wsiąść do ósemki.
Dla wszystkich chętnych i umiarkowanie śpieszących się na pociąg powrotny, alternatywnym zakończeniem szwendania może być przedwieczorny spacer w rejonie bielskiego rynku.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

KOSZTORYS
Bilet kolejowy w cenie określonej przejechanym dystansem oraz przysługującymi ulgami ustawowymi oraz promocjami (np. w ofercie TAM I POWRÓT, bilet senior to koszt: 25,64 zł; bilet normalny to koszt: 30,78 zł);
Bilet MZK Bielsko-Biała w przypadku standardowym to 4 zł w jedną stronę. Oczywiście i w tym przypadku ulgi ustawowe należy brać pod uwagę;
Kolej Gondolowa. Standardowa cena w obie strony to 43 złote. Cena dla Stypendystów ZUSu to 33 zł;
Bilet wstępu do Galerii Bielskiej BWA dla grupy powyżej 10 osób to 2,5 zł.

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Dostępność? Działanie w plenerze, trasa miejsko-leśna po nierównym terenie i również po zmroku. Nie zniechęcamy! Jeśli, przemieszczenie się nie stanowi dla Ciebie problemu, a chodzi o specjalne potrzeby innego rodzaju, napisz do nas - spróbujemy ułatwić Ci udział w wydarzeniu: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu.

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/1D3UWvHZP [link otworzy się w nowym oknie]

Powrót