Marek Pospieszalski / Jędrzej Siwek & Oskar Karski
Marek Pośpieszalski / fot. Maciek Malinowski

Marek Pospieszalski / Jędrzej Siwek & Oskar Karski

Music Hub Live! #19

Kiedy: 18 listopada 2023, godz. 19.30 (drzwi), 20.00 (koncert)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Music Hub (poziom minus jeden, weście od strony Jazz Clubu Hipnoza)

Bilety: 40 zł* dostępne przed wejściem lub na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]

MAREK POSPIESZALSKI
Formuła gry solo daje szansę bardzo dokładnego podejścia do instrumentu. To najlepsze warunki do uruchomienia procesu badawczego. Obecnie kładąc główny nacisk na sferę dźwięku, artysta eksploruje nowe ścieżki, m.in. odpowiednie przygotowanie saksofonu, czy użycie wzmacniacza gitarowego, dzięki któremu saksofon zamienia się w zupełnie nowy instrument, wykorzystując technikę sprzężenia zwrotnego. Technika ta okazuje się być odrębną drogą do dalszych eksploracji. Pospieszalski czerpiąc z osiągnięć sound designu, zachowując ekspresję i muzykalność, pokazuje, że saksofon jest instrumentem, który ma jeszcze wiele do zaoferowania i pozornie nieskończoną liczbę możliwości.

Marek Pospieszalski wybrany został przez prestiżowy niemiecki magazyn JazzThing na listę 25 najbardziej obiecujących muzyków w Europie („25 unerhörte kommende Großen”). Prowadzi własny oktet i kwartet. Ostatnie dwa lata, to absolutny przełom w twórczości Pospieszalskiego. Pod skrzydłami renomowanej portugalskiej wytwórni Clean Feed artysta wydał trzy albumy, które odbiły się szerokim echem na całym świecie, a on sam został uhonorowany tytułem Muzyka Roku 2022 w plebiscycie krytyków Jazz Forum.

Bandcamp Marka Pospieszalskiego [link otworzy się w nowym oknie]

JĘDRZEJ SIWEK & OSKAR KARSKI
Koncert na saksofon, flet, syntezatory i elektronikę

Jędrzej Siwek
Artysta dźwiękowy, edukator. Twórca muzyki eksperymentalnej, elektroakustycznej, elektronicznej. Prowadzi autorskie warsztaty z muzyki eksperymentalnej.

Autor współczesnej interpretacji "La Mer" Claude’a Debussy'ego oraz wieloczęściowej kompozycji "Music for Glass" na szkło, instrumenty oraz elektronikę. Jego najnowszy album zatytułowany "Requiem" miał swą premierę we wrześniu tego roku na festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie.

Instagram.com/jedrzejsiwek [link otworzy się w nowym oknie]
Facebook.com/jedrzejsiwekcom [link otworzy się w nowym oknie]

Oskar Karski
W swojej praktyce artystycznej skupia się na poszukiwaniu jedności pomiędzy instrumentem, performującym a miejscem. Inspiracje czerpie obserwując procesy biologiczne zachodzące na ziemi oraz zjawiska naturalne występujące w odległych zakątkach kosmosu.
Pragnie tworzyć muzyczne sytuacje wykraczające poza to co widzialne,
wyprawiając się do krawędzi i szczelin rzeczywistości.

Instagram.com/oskarski.vtls [link otworzy się w nowym oknie]

*50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca

Powrót