BORDIURA
dekoracja

BORDIURA

241. śląsko-zagłębiowskie szwendanie okoliczne

Kiedy: 7 października 2023 / trasa całodzienna

Gdzie: Krupski Młyn - Zawadzkie - Krupski Młyn (pętla) albo dwukrotne przekroczenie granicy górnośląsko-górnośląskiej.

Zbiórka: przystanek ZTM Krupski Młyn Słoneczna, godz. 10.10

Dojazd z Katowic: autobus M3 - przystanek ZTM Piotra Skargi, godz. 7.55; przesiadka: autobus 129 - dworzec autobusowy w Tarnowskich Górach, godz. 9.22. Pewną opcją może być skorzystanie z własnego środka lokomocji, pozostawiając samochód przy przystanku w Krupskim Młynie.

Tym razem rozpoczniemy od spływu kajakowego na sucho, trasa bowiem poprowadzi wzdłuż Małej Panwi na odcinku ogromnie popularnym wśród organizatorów spływów kajakowych. Poprowadzi w obie strony lasami, przepełnionymi o tej porze roku zapachem grzybni... O cywilizację otrzemy się w Kielczy oraz w Żędowicach, mijając jazy, sanktuaria, młyny, nadleśnictwa oraz leśne biwaki, wielce stosowne w temacie przerwy gastronomicznej...

Szacowana długość trasy: 25-28 km.

Kierownictwo zamieszania oraz zarządzanie arytmią przypadkowych wydarzeń: Paweł Graja

Ważne! Potraktujmy ten i inne spacery cyklu jako okazję do oderwania się od smartfonów, które mocno zawężają naszą percepcję rzeczywistości i umiejętność orientacji w terenie. Zakazać nie możemy, ale prosimy o rozważne korzystanie z nawigacji GPS tudzież innych aplikacji mobilnych.

Udział bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów przejazdu i ubezpieczenia. Uczestnicy szwendania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie stosownych środków bezpieczeństwa.

Dostępność? Działanie w plenerze, trasa leśna, wzdłuż koryta rzeki i po nierównym terenie.

Powrót