Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy 2023
dekoracja

Katowicki Orkiestrowy Uniwersytet Ludowy 2023

Na własną nutę!

Przed nami czwarty rok funkcjonowania Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego! Konsekwentnie promujemy grę na instrumentach dętych wśród katowiczan i mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Umożliwiamy Wam kontakt z muzyką dętą niezależnie od wieku, płci, predyspozycji muzycznych czy posiadania instrumentu. Gramy dla przyjemności, bo też we wspólnym muzykowaniu poszukujemy przede wszystkim radości, wspólnoty. KOUL realnie zmienia wizerunek orkiestr dętych w oczach dzieci i młodzieży udowadniając, że muzyka dęta może być atrakcyjna i na czasie. To idealne narzędzie do wspierania orkiestr w zapewnieniu im naturalnych kontynuatorów muzycznej spuścizny regionu.

Co nowego w trzeciej edycji KOUL?

# nowe twarze w kadrze nauczycielskiej naszego uniwersytetu! Na pokładzie obok Krzysztofa Nowakowskiego (perkusjonalia) oraz Jarosława Spałka (trąbka) witamy Aleksandra Gonsiora (perkusjonalia), Pawła Palcowskiego (trąbka) i Mateusza Misiaka (perkusjonalia).

# większe grono uczniów katowickich szkół podstawowych, które skorzysta z bezpłatnych regularnych zajęć gry na instrumentach dętych w okresie wrzesień-grudzień 2023 r. W programie udział biorą: Szkoła Podstawowa nr 48 im. J. Ligonia w Katowicach-Murckach, Zespół Szkół i Placówek nr 2 w Katowicach Załężu, Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Katowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Katowicach.

# własne kompozycje! 
Po raz pierwszy to dzieci przy pomocy zaproszonego artysty muzyka skomponują utwory, które zagramy w trakcie finałowego koncertu! Napiszemy własne piosenki, opowiemy o własnych emocjach i sprawach, które dotykają a także interesują uczestników projektu. 

Ogłaszamy nabór na dwa kierunki DZIECIĘCEGO WYDZIAŁU RUCHÓW SKOORDYNOWANYCH czyli regularnych bezpłatnych warsztatów gry na instrumentach dętych dla dzieci w wieku 5 – 12 lat:

I KIERUNEK: UDERZ W CAJON A PASJA SIĘ ODEZWIE!
II KIERUNEK: TRĄBA DOBRA NA WSZYSTKO!

Pokaz dyplomowy obu kierunków Katowickiego Orkiestrowego Uniwersytetu Ludowego będzie miał miejsce 14 grudnia 2023 r. na scenie Miasta Ogrodów.

Szczegółowe informacje [link otworzy się w tym samym oknie]

Powrót