Ślina
Zespół ślina

Ślina

Music Hub Live! #11

Kiedy: 1 września 2023, godz. 19.30 (drzwi), 20.00 (koncert)

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – Music Hub (poziom minus jeden, weście od strony Jazz Clubu Hipnoza)

Bilety: 20 zł* dostępne przed wejściem lub na miasto-ogrodow.interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie]

Jedenasty koncert z serii Music Hub Live! to okazja do posmakowania improwizacji bazującej na krautrocku, post-rocku, ambiencie i free jazzie.

Kwartet „Ślina” powstał w 2018 roku z inicjatywy kontrabasisty Mikołaja Nowickiego, saksofonistki Matyldy Gerber i gitarzysty Filipa Zakrzewskiego. Chwilę później do składu dołączył perkusista Stanisław Olek. Ich pierwszy album „36’28” (2019) został ogłoszony DEBIUTEM ROKU w plebiscycie „Polish Jazz”. Wydany w kwietniu 2021 krążek „42’00” z gościnnym udziałem Michała Skrzypczyńskiego na syntezatorach, to z kolei nominacja w plebiscycie WARTO 2021 Gazety Wyborczej w kategorii „muzyka – artyści, których warto słuchać”.

Jaka jest muzyczna propozycja Śliny? Tak opowiada o niej Adam Baruch w recenzji na swojej stronie internetowej: „Muzyka niezaprzeczalnie prezentuje się jako niezwykle oryginalna (…). Roztacza przed nami fascynujące doznania dźwiękowe, które wciągają słuchacza w głęboki transowy stan oddania się melodyjnym strumieniom. Tylko ci, którzy potrafią otworzyć się na mistyczną podróż poprzez fale dźwiękowe, doświadczą pełnego, intensywnego oddziaływania tej muzyki”.

Niedawno Ślina wydała kolejny album tym razem z saksofonistą i klarnecistą Mikołajem Trzaską, który w recenzji dla Noise Magazine tak scharakteryzował zespół: „Ślina to są wspaniali ludzie. Kiedy usłyszałem ich muzykę po raz pierwszy, byłem oczarowany instynktowną dojrzałością, zaszokowany niewinną wrażliwością, to jakoś siedziało w ich dźwięku, w jego kolorze, temperaturze. Pomyślałem sobie, że udało się im nagrać znakomity album. Ale kiedy jakiś czas potem usłyszałem ich ponownie, zrozumiałem, że “oni już tak po porostu mają”. Mało jest takich kapel, które z taką konsekwencją budują intensywną magiczną tkankę tak minimalnymi środkami. Ich muzyka jest jak wyciąg krzesełkowy, albo szybowiec, z dolnej warstwy otchłani zabiera cię w strumień powolnego jednostajnego wznoszenia.”

*50% zniżki dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca


KTZ GZM 2029

 

 

Kandydat na Europejską Stolicę Kultury 2029

 

 

Powrót