Sztuka relacji
Zdjęcie artystów Sebastiana Wiertelaka i YULKI

Sztuka relacji

Spektakle taneczne i recital

Kiedy: 22 czerwca 2023, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów – sala 211, [2. piętro]

Wstęp wolny

22 czerwca zapraszamy na wieczór ze spektaklami tanecznymi w choreografii Sebastiana Wiertelaka i recitalem YULKI. 

Obejrzymy spektakle:

"Thunderlust" 

Tancerze: Joanna Kozubal, Oskar Kusiołek 

Choreografia: Sebastian Wiertelak

Dwoje ludzie to balans i przekraczanie wielu granic w jednym. Jednak to trudy w relacji pomagają nam zrozumieć lepiej samych siebie. Wielobarwność, która nadaje sens istnienia. Burzliwa kłótnia, żądza piorunów, poszukiwania kompromisów, to próby zrozumienia siebie nawzajem. Namiętność, miłość, nienawiść, jak gniew czy zwyczajna nuda. Związek to wiele prób, przetarcia wspólnie szlaków. Niełatwych zadań, które zbliżają i umacniają Naszą relacje. W obecnym świecie, próbujemy udowodnić, że jesteśmy w stanie zrobić wiele rzeczy sami. Gdy za blisko oddamy się drugiej osobie, szybko się wycofujemy. Żyjemy w systemie emocjonalnego nie przywiązywania się, na podstawie analizy, transakcji, wymiany. Jeśli druga osoba nie spełnia naszych oczekiwań, łatwo się wycofujemy. Gdyby tak nie oczekiwać ? Po prostu być. Czerpać przyjemność jaką daje nam możliwość zdobycia wspólnych doświadczeń. Wznosić się na wyższy szczebel samorealizacji, wspierać i po prostu być? Przysłowiowa burza - żądzy piorunów, ukazana w spektaklu przedstawia relacje dwojga ludzi, spierających się ze sobą. W sensualnym mierzeniu się ze swoimi słabościami. Opieki nad drugą osobą, czy pozostawieniu jej sobie samej. Zwykła kłótnia, sprzeczka oraz powrót. Próba zrozumienia i odnalezienie złotego środka. Jednocześnie zadanie sobie pytania co nas wzbogaca i do czego wspólnie dążymy.

 

"Przetopiony czas tamtych dni"

Tancerze: Karolina Klasa, Sebastian Wiertelak

Choreografia: Sebastian Wiertelak

Opowiada o stanie rzeczy który jest ponadczasowy. Mówi o wpływach osób walczących o władzę, chęci zdobywania jej poprzez zagłębianie się we własnego ego w akcie podboju nad drugim człowiekiem w okazywaniu wyższości.

Spektakl zachęca do porzucenia w ludziach, chęci zagarnięcia przez swoje ideologie innych. w zamian za to poszerza pojęcie społeczności jako jedności i całości, starając się zrozumieć ze każdy z nas jest równy i należy mu się odpowiednie miejsce budując struktury poprzez które, kształtuje się kultura silna sięgająca swoich korzeni.

Zrozumienie samego siebie poprzez taniec, wspomaga budowę stałej grupy jako solidny fundament bez sporów. Otwiera drogę poprzez zmysłowe poznanie świata i kieruje naszymi wyborami słuchając siebie w intuicyjnych wyborach czyli w wyborach naszego serca połączonego z wiedza czyli umysłem.

Wiedza to mądrość a intuicja uczuciami które dostrzegamy mocniej wraz z naszymi doświadczeniami. Nie jesteśmy sami kiedy kieruje nas cel do sięgania po lepszą jakość i polepsza jakość życia gdy łączymy się we wspólnej pracy.

 

W części muzycznej wystąpi zespół w składzie: Julia Baczyńska, Anna Golec, Weronika Lisowska, Agnieszka Hejosz.

Powrót