Muzykodrom z okazji Dnia Dziecka
dekoracja

Muzykodrom z okazji Dnia Dziecka

dla dzieci dzieci i dla dorosłych dzieci

Dla dzieci dzieci

SENnik(t). O czym śnią ludzie, o czym śnią zwierzęta?

Kiedy: 3 czerwca 2023

godz. 10.00-11.00 dzieci w wieku 4-6 lat (z opiekunami)

godz. 11.30-13.00 dzieci w wieku 7-10 lat (bez opieki dorosłych)

Gdzie: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach - sala otwarta (ul. Raciborska 50)

Prowadzący: Kolektyw Ojla (w składzie: Izabella Szawica, Dominik Gocyła i Agnieszka Porczyńska) oraz Asi Mina

Bilety: 10 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) dostępne na Interticket.pl

Bilety na spotkanie dzieci 4-6 lat [link otworzy się w nowym oknie]

Bilety na spotkanie dzieci 7-10 lat [link otworzy się w nowym oknie]

 

Spotykamy się kolejny raz, tym razem z okazji Dnia Dziecka! 

Akademia Młodego Wieku oraz Muzykodrom zapraszają Was na warsztaty wizualno-dźwiękowe, w których przeniesiemy się do świata pełnego marzeń i snów. Ten fantazyjny wymiar zamieszkują różnorodne istoty, które będą się z nami kontaktować. Kogo tam możemy spotkać?

Poprzez działania plastyczno-muzyczne spróbujemy dowiedzieć się o czym śnią ludzie, o czym śnią zwierzęta.

Zapraszamy!

Kolektyw Ojla tworzą studenci drugiego roku grafiki ASP. Interesują się wszelkimi sztukami wizualnymi oraz działaniami angażującymi społecznie. Działają w ramach Pracowni Interpretacji Literatury.

Izabella – artystyczna dusza, uważna obserwatorka, która kocha komiks i malarstwo, a jej największą muzą są ludzie – Ci znani i nieznajomi.

Dominik – młody twórca z głową pełną pomysłów, w swoich działaniach twórczych stawia na eksperyment i dobrą zabawę. Zawsze uśmiechnięty :)

Agnieszka – sens widzi w życiu według Monty Pythona i... woli wyjątki.

oraz

Asi Mina aka Joanna Bronisławska - artystka dźwiękowa, edukatorka i aktywistka. Muzyka jest dla niej pretekstem do spotkań, rozmów, działania i rozwoju. Związana z niezależną wytwórnią mik.musik.! Połowa duetu Molr Drammaz. Komponuje, pisze słowa, gra i śpiewa. Prowadzi liczne autorskie warsztaty. Chętnie współpracuje z ludźmi i instytucjami. Tworzy Muzykodrom - stację lotów muzycznych, miejsce spotkań i pracy z dźwiękiem w KMO w Katowicach. Prowadzi Aukso 4 Kids cykl koncertów dla rodzin w tyskiej Mediatece. Biegnie, czyta, słucha i rozmyśla.


Dla dorosłych dzieci – rodziców / opiekunów dzieci grupy 7-10 lat

Bezpłatny soundset – zestaw instrumentów dla dorosłych

Kiedy: 3 czerwca 2023, godz. 11.30

Gdzie: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach (ul. Raciborska 50)

Projekt ma na celu poszerzyć społeczny wymiar muzyki i zaangażować osoby dorosłe do wspólnego tworzenia muzyki w formie jam session, przełamując bariery i budując relacje międzyludzkie przy pomocy niezwykłych instrumentów, które zostały stworzone z myślą o poszukiwaniu dźwięków, eksperymentowaniu, współtworzeniu i współdzieleniu z innymi.

Prowadząca: Anna Dudziak

Studentka wzornictwa na Wydziale Form Przemysłowych w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, obecnie realizuje swój dyplom magisterski pt. „Społeczny wymiar muzyki”. Absolwentka wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz projektantka w Katowickim biurze projektowym Wzorro design, zajmująca się projektowaniem wystawiennictwa, przestrzeni i produktów. W moim projekcie dyplomowym chcę połączyć swoją pasję do projektowania i muzyki. Muzyka od zawsze była dla mnie ważnym elementem życia. Zaczęło się od nauki gry na instrumentach po tworzenie zespołu ze znajomymi. Obecnie muzyka i dźwięki są dla mnie istotnym środkiem wyrazu, nadawania komunikatów, poznawania świata i wspólnego działania z innymi. W świecie wielu różnic między ludźmi warto znaleźć coś wspólnego, co nas łączy, a nie dzieli. Uważam, że muzyka jest uniwersalnym językiem, przy pomocy którego możemy budować relacje, przełamywać bariery z innymi, często efektywniej niż słowami.


Fot. Asi Mina by G. Krzysztofik (maj, 2021) [Zdjęcie na górze strony]

 

Powrót