Johann Strauss: Zemsta Nietoperza

operetka w 3 aktach / tekst polski: Julian Tuwim

Kiedy: 20 i 21 maja 2023, godz. 18.00

Gdzie: Katowice Miasto Ogrodów — sala koncertowa

Bilety: 30 zł (50% zniżki z Katowicką Kartą Mieszkańca) do nabycia w kasie Miasta Ogrodów, czynnej pn–pt w godz. 10.00–17.00 i bezpośrednio przed spektaklami, oraz na interticket.pl [link otworzy się w nowym oknie] i kupbilecik.pl [kupbilecik na 20.05.2023, kupbilecik na 21.05.2023, linki otworzą się w nowych oknach].

Jedna z najsłynniejszych operetek wszech czasów, od niemal 150 lat goszcząca na deskach najlepszych teatrów świata, zawita do sali koncertowej Miasta Ogrodów.

Swoją świeżą interpretację hitu króla walca w genialnym przekładzie wybitnego poety zaprezentują adepci śpiewu i sztuki aktorskiej z katowickiej Akademii Muzycznej, pracujący pod okiem doświadczonych pedagogów.

Osadzona w XIX-wiecznym podwiedeńskim kurorcie akcja komedii pomyłek obfituje w salonowe intrygi, drobne i nieco większe występki, wygórowane ambicje rezolutnej służby, a wszystko to w oparach karnawałowego szaleństwa – taki zestaw zapewni doskonałą rozrywkę każdemu, nie tylko miłośnikom teatru muzycznego.

Pełna informacja o wydarzeniu. [link otworzy się w nowym oknie]